Funkcjonariusze KAS skontrolowali posesję w jednej z podkoszalińskich miejscowości, gdzie produkowany był nielegalny alkohol. Pomysłowy „przedsiębiorca” ulokował swoją linię produkcyjną w przydomowym garażu.
Zabezpieczyliśmy:
27 l alkoholu o nazwie „Duch Puszczy” i 270 l zacieru do jego produkcji.
Dodatkowo zatrzymaliśmy sprzęt wykorzystywany do nielegalnej produkcji alkoholu, butelki, etykietki z nazwą „Duch Puszczy” i nakrętki do butelek.
Towar zabezpieczyliśmy jako dowód w sprawie. Teraz sprawą zajmie się komórka dochodzeniowo śledcza Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.
W działaniach wspierali nas funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej.
Sankcje za nielegalną produkcję alkoholu
Za nielegalne wytwarzanie alkoholu grozi nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Jeśli wytwarzany alkohol jest znacznej wartości, osoba go produkująca może zostać również ukarana grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności nawet do dwóch lat. Natomiast uczynienie stałego źródła dochodu z domowego wytwarzania alkoholu etylowego grozi jeszcze surowszą karą - pozbawieniem wolności do trzech lat.
Nielegalny alkohol jest niebezpieczny
KAS przestrzega przed kupowaniem i spożywaniem alkoholu pochodzącego z nielegalnych źródeł, ponieważ może on być niebezpieczny dla zdrowia konsumentów. Laboratoria celne niejednokrotnie potwierdzały wykorzystanie alkoholu technicznego służącego m.in. do produkcji płynów do spryskiwaczy i podpałek do grilla jako dodatku do tzw. bimbru oferowanego do sprzedaży na czarnym rynku.
Napisz komentarz
Komentarze