Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 września 2025 11:31
Przeczytaj!
Reklama

Narkotyki, prędkość i na koniec areszt

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego sławieńskiej komendy w miejscowości Pękanino zatrzymali kierującego Audi, który przekroczył dozwoloną prędkość i wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. Szczegółowa kontrola wykazała, że mężczyzna prawdopodobnie jest pod wpływem narkotyków oraz ma przy sobie środki odurzające. Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym 39 - latek został ukarany dwoma mandatami na łączną kwotę 1 200 złotych. Za popełnione przestępstwa odpowie przed Sądem.
Narkotyki, prędkość i na koniec areszt
Podziel się
Oceń

Funkcjonariusze sławieńskiej drogówki kontrolowali prędkość na DK nr 6 w miejscowości Pękanino. W pewnym momencie zauważyli kierującego Audi, który jechał z prędkością 119 km/ h, tam, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 70 km/h, dodatkowo wyprzedzał w miejscu niedozwolonym Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli. Okazało się, że za kierownicą samochodu siedział 39 – letni mieszkaniec Słupska.

Podczas kontroli funkcjonariusze zwrócili uwagę na zachowanie mężczyzny. Mając podejrzenie, że kierujący jest pod wpływem środków odurzających, poddali go badaniu, które potwierdziło, że 33 – latek kierował znajdując się pod działaniem amfetaminy, została mu pobrana krew do badań. Podczas przeszukania pojazdu mundurowi znaleźli zawiniątko z zawartością białego proszku. Jak się okazało była to amfetamina. 33 – latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

To nie był koniec kłopotów mężczyzny. W trakcie przeszukania, w jego miejscu zamieszkania, policjanci ujawnili ponad 10 gramów amfetaminy. Zabezpieczone substancje przekazane zostaną biegłemu do dalszych badań.

Za wykroczenia przekroczenia dozwolonej prędkości oraz wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym mężczyzna został ukarany dwoma mandatami na łączną kwotę 1200 złotych, a także 16 punktami karnymi.

Za jazdę samochodem pod wpływem środka odurzającego grozi do 3 lat więzienia, wysoka grzywna i sądowy zakaz. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: TutejszyTreść komentarza: Z mojego punktu widzenia,po wybudowaniu S6 mam gdzieś czy będą tu jakieś "zakłady pracy" do Słupska 20 minut do Koszalina niecałe 30,w obu przypadkach dojazd do centrum. Burmistrz powinien zająć się jak najszybszym zakończeniem rozpoczętych remontów a my cieszmy się spokojem w Sławnie. Darłowo może pomarzyć o takich możliwościach które da Ska.Data dodania komentarza: 12.09.2025, 22:04Źródło komentarza: Burmistrz Sławna Krzysztof Frankenstein odkrywa kluczowe inwestycje dla rozwoju miasta w Polskim Radiu KoszalinAutor komentarza: GośćTreść komentarza: Miasto się wyludnia bo pan burmistrz i nasza rada miasta nie przyciąga żadnych inwestorów. Takie rzeczy to chyba robi dla emerytów bo to miasto niedługo niedługo będzie miało tylko takich mieszkańców. Inwestorzy to jest rozwój miasta i czym chyba nie wiedzą nasi włodarzeData dodania komentarza: 12.09.2025, 13:55Źródło komentarza: Burmistrz Sławna Krzysztof Frankenstein odkrywa kluczowe inwestycje dla rozwoju miasta w Polskim Radiu KoszalinAutor komentarza: KasiaTreść komentarza: Jakie numery na ul.DębowejData dodania komentarza: 12.09.2025, 00:40Źródło komentarza: Groźna bakteria uderza w Sławno!Autor komentarza: ZenekTreść komentarza: Kiedy wreszcie w tym chorym kraju ktoś zrobi porządek ze sprawami tego typu Jakim prawem pozwala się na ściąganie tego typu szajsu można tego typu paskudztwo wykorzystać w celach targnięcia na czyjeś życie KpinaData dodania komentarza: 9.09.2025, 11:07Źródło komentarza: Sławno: Jadowity wąż na OgrodowejAutor komentarza: Won !Treść komentarza: Szanowana 🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 9.09.2025, 06:45Źródło komentarza: Zmiana na stanowisku SkarbnikaAutor komentarza: GalTreść komentarza: Panie Stachu Rychowiak... Polski język trudny język???? Pani Renata jest bardzo szanowaną osobą w gminie i nie tylko w gminie. Ma ogromną wiedzę i ogromne umiejętności. Może byś tak wyszedł z anonimowości Panie Rychowiak a nie udajesz greka...Data dodania komentarza: 8.09.2025, 18:46Źródło komentarza: Zmiana na stanowisku Skarbnika
Reklama
Reklama