Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 28 kwietnia 2026 06:02
Przeczytaj!
Reklama

Jeżyczki: Fikające Renifery

VI Turniej Warcabowy ,,o Renifera Świętego Mikołaja”.
Podziel się
Oceń

W Jeżyczkach rozegrano VI Turniej Warcabowy ,,o Renifera Świętego Mikołaja” – działanie zrealizowane w ramach projektu pn. ,,Fikające Renifery” (Program Społecznik na lata 2022-2024, Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego). Głównym Organizatorem Rozgrywek było Stowarzyszenie Kuźnia Pomysłów z Jeżyczek. Zadanie było realizowane w ramach umowy partnerskiej z Gminą Darłowo. W tym dniu warcabiści pokazali nie tylko wielkie serce do gry, ale również dla osób w potrzebie (warunkiem uczestnictwa było symboliczne wpisowe w postaci słodyczy, które zostaną przekazane dla podopiecznych Darłowskiego Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego.

Miejsca medalowe w tym dniu wyglądały następująco:

Juniorki do lat 6: 

I miejsce Jankowski Vanessa

II miejsce Karasek Julia

III miejsce Górnik Julia

Juniorzy do lat 6:

I miejsce Pieltienko Bogdan

Juniorki do lat 8:

I miejsce Krawczuk Hanna

II miejsce Barczycka Lena

III miejsce Starzyńska Katarzyna

Juniorzy do lat 8:

I miejsce Filipek Leon

II miejsce Górski Ryszard

III miejsce Bielecki Antoni

Juniorki do lat 10: 

I miejsce Kiełczewska Wiktoria

II miejsce Filipek Marika

III miejsce Radzicka Oliwia

Juniorzy do lat 10:

I miejsce Krawczuk Jeremi

II miejsce Melanik Nikodem

III miejsce Owsiak Piotr

Juniorki do lat 13: 

I miejsce Buss Lena

II miejsce Kasprowicz Maria

III miejsce Pietruk Lena

Juniorzy do lat 13:

I miejsce Krawczuk Jan

II miejsce Buss Stanisław

III miejsce Buss Antoni

Juniorki do lat 16: 

I miejsce Woźniak Maria

II miejsce Ptaszkowska Hanna 

III miejsce Gibas Majka

Juniorzy do lat 16:

I miejsce Czajkowski Szymon

II miejsce Sobek Michał


Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonał Pan Radosław Głażewski Wójt Gminy Darłowo, Panowie Radni Gminy Darłowo Jerzy Krzyżanowski i Robert Ciszek, Pani Justyna Pacuła–Woźniak Kierowniczka ds. świetlic i placówek Gminy Darłowo oraz Pani Sołtyska wsi Jeżyczki Bożena Markowska.

Na zakończenie turnieju wręczono nagrody w konkursie kreatywnym ,,Najpiękniejsza Ozdoba Choinkowa”. Wyniki w poszczególnych grupach:

- 2015-2019:

I m-ce Joanna Tulin

Wyróżnienia: Maria Goska, Maja Konopka, Antoni Ossowski, Franciszek Brzozowski.

- 2011-2014:

I m-ce Oliwia Kryszczak

Wyróżnienia: Miłosz Woźniak, Lena Paćkowska, Lena Pietruk, Lena Buss.

- 2006-2010:

I m-ce Zofia Natkańska.

Wyróżnienie: Maria Woźniak

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, medal oraz upominek zakupiony z dofinansowania Programu Społecznik oraz przez Gminę Darłowo. Natomiast Księgarnia Nadmorska ufundowała drobny upominek dla wszystkich świetlic z Gminy Darłowo.

Podziękowania kierujemy również do:

- Księdza Krzysztofa Witwickiego z Dobrych Mediów za opiekę medialną;

Podczas rozgrywek nie zabrakło również dodatkowych atrakcji: każdy z uczestników skorzystał z poczęstunku, gdzie Panie świetliczanki serwowały pyszne hot-dogi oraz każdy uczestnik mógł sobie zrobić zdjęcie w pięknej ,,świąteczno-warcabowej” scenerii .

Zadanie sfinansowane z Programu Społecznik na lata 2022-2024 – Program Marszałkowski.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
O Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Co teraz będzie z urzędem? Kto go zastąpi?Data dodania komentarza: 27.04.2026, 08:58Źródło komentarza: Mieczysław Grabowski - zastępca burmistrza Sławna przechodzi na emeryturęAutor komentarza: KibicTreść komentarza: Ktoś to odebrał z urzędu miastaData dodania komentarza: 26.04.2026, 17:19Źródło komentarza: Na stadionie w Sławnie ruszyła renowacja murawy. Czy obiekt wrócić do użytkowania?Autor komentarza: SzatkowskaTreść komentarza: Dlaczego radny i sołtys piszą rzeczy nie prawdziwe że ci państwo stracili cały dorobek swojego życia mieszkać mają gdzie bo mają domki wynajem,mają plantacje borówki mają sklep odzieżowy czyli nie są w sytuacji krytycznej jak państwo przedstawiacie .Przykro pisać ale wydaje mi się że o wiele bardziej są potrzebujący niepełnosprawne osoby.To jest zwykle naciągacto.Pozatym dom nie spłonoł tylko kotłownia.Wstyd i hańba żeby wykorzystywać wrażliwe osoby do wpłat.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 13:17Źródło komentarza: Prośba o pomoc dla pogorzelców z Domasławic!Autor komentarza: SzatkowskaTreść komentarza: Dlaczego radny i sołtys piszą rzeczy nie prawdziwe że ci państwo stracili cały dorobek swojego życia mieszkać mają gdzie bo mają domki wynajem,mają plantacje borówki mają sklep odzieżowy czyli nie są w sytuacji krytycznej jak państwo przedstawiacie .Przykro pisać ale wydaje mi się że o wiele bardziej są potrzebujący niepełnosprawne osoby.To jest zwykle naciągacto.Pozatym dom nie spłonoł tylko kotłownia.Wstyd i hańba żeby wykorzystywać wrażliwe osoby do wpłat.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 13:16Źródło komentarza: Prośba o pomoc dla pogorzelców z Domasławic!Autor komentarza: RONALDOTreść komentarza: 7 mln i tyle czasu zablokowany stadion, tyle lat już minęło, przecież to widać, że to jest złe wykonanie roboty i wykonawca powinien odpowiedzieć za to.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 09:55Źródło komentarza: Na stadionie w Sławnie ruszyła renowacja murawy. Czy obiekt wrócić do użytkowania?Autor komentarza: KibicTreść komentarza: Murawa bedzie piekna szkoda ze odprowadzenie wody do drenazu bedzie do kitu i po deszczu pilka wodnaData dodania komentarza: 23.04.2026, 06:04Źródło komentarza: Na stadionie w Sławnie ruszyła renowacja murawy. Czy obiekt wrócić do użytkowania?
Reklama
Reklama