Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 grudnia 2025 00:38
Przeczytaj!
Reklama

Bezpieczniej i jaśniej na zamku

Już wkrótce dziedziniec darłowskiego zamku będzie miał nową nawierzchnię. Do tego dojdzie iluminacja zewnętrzna oświetlająca zamkowe mury.
Bezpieczniej i jaśniej na zamku

Źródło: https://www.facebook.com/StarostwoPowiatoweWSlawnie

Podziel się
Oceń

Takie decyzje zapadły, gdy Wojciech Wiśniowski – Starosta Sławieński i Karol Matusiak – dyrektor Muzeum Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie podpisali dwie umowy na realizację powyższych zadań.
W ich wyniku zniknie stara poniemiecka nawierzchnia dziedzińca! Zastąpi ją nowa, bezpieczna nawierzchnia, która nie tylko poprawi funkcjonalność, ale i zadba o estetykę tego historycznego miejsca.
Ponadto już niebawem zamek zyska oświetlenie zewnętrzne, które podkreśli jego architektoniczne piękno także po zmroku. Światło wydobędzie detale, których na co dzień nie widać i doda temu miejscu wyjątkowego klimatu!
– Mam nadzieję, że do sezonu letniego 2026 r. będziemy mogli cieszyć się nowym dziedzińcem i oświetleniem na Zamku. To kolejny krok ku temu, by nasze dziedzictwo – gotycka perła powiatu – było jeszcze bardziej dostępne, atrakcyjne i przyjazne – zarówno dla mieszkańców jak i turystów – mówi Wojciech Wiśniowski. – Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie to duma Powiatu Sławieńskiego – inwestujemy w historię, by służyła przyszłości! – dodaje.
Wykonawcą dokumentacji remontu jest firma Gotyk Sp. z o.o. mająca na swoim koncie prace projektowe i konserwacyjne wielu zabytków.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ziećTreść komentarza: dać teściowej pod choinkęData dodania komentarza: 22.12.2025, 08:26Źródło komentarza: Sławno: Jadowity wąż na OgrodowejAutor komentarza: ŚwiadekTreść komentarza: Czym go na bok ściągnęli?? Rękoma??? Jak się położył, tak leży.. ruch był godzinę wstrzymany ze względu na działania ratownicze, czynności wyjaśniające i przejazd gabarytu wojskowegoData dodania komentarza: 21.12.2025, 13:55Źródło komentarza: Czeka na otwarcie S-6Autor komentarza: DobrodusznyTreść komentarza: Nic dziwnego, ze nawet choinkę potrafią ukraść. Przecież to ludzie bez grosza przy duszy, którzy myślą ze skoro głowę noszą wysoko to chamstwo i ubóstwo ukryją pod płaszczem. Zabawna rodzinaData dodania komentarza: 16.12.2025, 20:44Źródło komentarza: Tak bije „elita”... „Dzieli nas wielka przepaść społeczna i kulturowa” czyli sceny z życia „elity”...Autor komentarza: SlawianinTreść komentarza: Niemożliwe taka "elita" i nie stać ich na choinkę oni powinni trafić na leczenie do psychiatryData dodania komentarza: 14.12.2025, 14:33Źródło komentarza: Tak bije „elita”... „Dzieli nas wielka przepaść społeczna i kulturowa” czyli sceny z życia „elity”...Autor komentarza: PoszkodowanaTreść komentarza: Dziś nawet zabrali nam choinkę świątecznąData dodania komentarza: 13.12.2025, 23:26Źródło komentarza: Tak bije „elita”... „Dzieli nas wielka przepaść społeczna i kulturowa” czyli sceny z życia „elity”...Autor komentarza: FidekTreść komentarza: Masakra ; dzisiaj znowu mieli policję.Oni to się tam ładnie bawią.Ci ludzie chyba nigdy nie odpuszcząData dodania komentarza: 11.12.2025, 18:06Źródło komentarza: Tak bije „elita”... „Dzieli nas wielka przepaść społeczna i kulturowa” czyli sceny z życia „elity”...
Reklama
Reklama