13 października po raz pierwszy odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Burmistrza Miasta Sławno za wybitne osiągnięcia w nauce. Nagrody otrzymali uczniowie, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli średnią ocen co najmniej 4,75 oraz zdobyli tytuły laureatów lub finalistów konkursów i olimpiad. Wśród wyróżnionych osób znaleźli się sami uczestnicy konkursów, bez sukcesów na olimpiadach:
- Jakub Kozłowski – finalista Konkursu Matematycznego,
- Szymon Liński – finalista Konkursu Geograficznego,
- Stanisław Luboń – laureat Europejskiego Quizu Finansowego,
- Weronika Miszczak – finalistka Konkursu Języka Angielskiego,
- Marcel Sulikowski – finalista Konkursu Historycznego,
- Alicja Szaryk – finalistka Konkursu Biologicznego,
- Klaudia Wąs – finalistka Konkursu Języka Angielskiego.
Nowy program stypendialny przewiduje także Stypendia II Stopnia dla uczniów, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,0 (klasy VII–VIII) lub 5,2 (klasy IV–VI). W tej kategorii wyróżniono aż 108 uczniów, których nazwiska zostały odczytane w kolejności alfabetycznej.
Uroczystość była także okazją do wręczenia Nagrody Burmistrza Miasta Sławno dla wyróżnionych nauczycieli za szczególne oraz wybitne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze w roku szkolnym 2024/2025. Całe wydarzenie umiliły publice piękne występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Sławnie: Aleksandra Rojewskiego („Piraci z Karaibów”), Michała Rogali („Jechał Kozak za Dunaj”) i Blanki Ciróg („Salut d’Amour” Edwarda Elgara).
Napisz komentarz
Komentarze