Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 14:19
Przeczytaj!
Reklama

Darłowo: Msza jubileuszowa i symboliczne podziękowania dla biskupa i proboszcza

W niedzielę, 21 grudnia w kościele NMP odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji 80-lecia Polskiego Darłowa oraz 80 lat obecności i posługi Ojców Franciszkanów na ziemi darłowskiej. Eucharystia sprawowana była w intencji miasta, jego mieszkańców oraz wszystkich, którzy przez osiem dekad współtworzyli duchową i społeczną tożsamość powojennego Darłowa. Mszy Świętej przewodniczył biskup Krzysztof Zadarko
Darłowo: Msza jubileuszowa i symboliczne podziękowania dla biskupa i proboszcza

Autor: UM Darłowo

Podziel się
Oceń

Biskup Krzysztof Zadarko w swojej homilii nawiązał do szczególnej roli Kościoła w powojennej Polsce. Podkreślił, że po 1945 roku był on dla wielu wspólnot nie tylko miejscem modlitwy, ale również przestrzenią odbudowy więzi społecznych, tożsamości i nadziei. Jak zaznaczył biskup, na Ziemiach Zachodnich – także w Darłowie – to właśnie parafie i zakony często stawały się pierwszym stabilnym punktem odniesienia dla nowych mieszkańców.

Uroczystość miała charakter koncelebrowany. Wraz z biskupem Eucharystię sprawowali franciszkanie oraz duchowni z darłowskich parafii, w tym Marek Marcinkowski z parafii w Darłówku oraz Bogusław Fortuński, proboszcz parafii św. Gertrudy w Darłowie.

Po zakończeniu Mszy Świętej burmistrz Arkadiusz Klimowicz wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Czesławem Woźniakiem wręczył biskupowi oraz gospodarzowi uroczystości – Stanisławowi Piankowskiemu, proboszczowi parafii i gwardianowi klasztoru franciszkanów – okolicznościowe podziękowania, przygotowane specjalnie na jubileusz. Stanowiły one wyraz wdzięczności Miasta Darłowo za wieloletnią posługę duszpasterską oraz wkład Kościoła i Ojców Franciszkanów w kształtowanie powojennego oblicza miasta.



Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama