Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 09:49
Przeczytaj!
Reklama

Chodzenie po lodzie to śmiertelne zagrożenie. Apelujemy o rozsądek!

Dla jednego zdjęcia, nie warto tracić życia! Przyłączamy się do apelu służb (straż, policja, ratownicy medyczni) aby nie wchodzić na zamarznięte akweny.
Podziel się
Oceń

Chodzenie po lodzie to śmiertelne zagrożenie. Apelujemy o rozsądek 

Zimowe warunki sprawiają, że zamarznięte rzeki, kanały i zbiorniki wodne mogą wyglądać na bezpieczne, to jednak złudne wrażenie. W ostatnich dniach wiele osób wchodzi m.in. na zamarzniętą Motławę w Gdańsku, co ponownie zwraca uwagę na realne zagrożenia związane z poruszaniem się po lodzie.

 👮👨‍🚒 Policja, Państwowa Straż Pożarna oraz służby ratownicze apelują o rozwagę i przypominają, że wejście na lód zawsze wiąże się z ryzykiem utraty zdrowia lub życia ❗️

Apelujemy do mieszkańców oraz turystów o odpowiedzialne zachowanie. 

❌ Zamarznięte rzeki i zbiorniki wodne nie są miejscem do spacerów ani rekreacji. 

❌ Każde wejście na lód to ryzyko, którego skutki mogą być tragiczne. 

✅ Najbezpieczniejszą formą zimowej aktywności pozostają miejsca do tego przeznaczone i odpowiednio przygotowane, takie jak sztuczne lodowiska.

Nie ryzykujmy -  jeden nieprzemyślany krok może mieć tragiczne konsekwencje

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama