Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 05:00
Przeczytaj!
Reklama
Słupsk/Koszalin

Ruszył proces byłego komendanta policji w Sławnie

W czwartek przed Sądem Rejonowym w Słupsku rozpoczął się proces 56 - letniego Andrzeja K. - byłego komendanta powiatowego policji w Sławnie. Prokuratura zarzuca mu przekroczenie uprawnień, niedopełnienie obowiązków oraz uporczywe naruszanie praw pracowniczych, zarówno funkcjonariuszy jak i pracowników cywilnych, ośmieszać i poniżać podwładnych, niesłusznie podważać ich kompetencje oraz ograniczać im możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Czynów tych miał się dopuścić się w latach 2020–2023. Oskarżony nie przyznał się do winy.
Podziel się
Oceń

Od 2023 r. r śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wielkopolskim. W ubiegłym roku akt oskarżenia skierowała do Sądu Rejonowego w Sławnie, ale ten wyłączył się z orzekania. W tej sytuacji Sąd Okręgowy w Koszalinie sprawę przekazał do Słupska.  Andrzej K., którego broni trzech obrońców, nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Obrońcy oskarżonego złożyli wiele wniosków dowodowych, w tym o przesłuchanie świadków, których nie uwzględniono w postępowaniu przygotowawczym. Jeden z adwokatów oskarżonego podniósł dodatkowo, że pokrzywdzeni mogli – jak twierdzi – „zawiązać nieformalną grupę” i uzgadniać treść zeznań. Byłemu komendantowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.   

Więcej w papierowym wydaniu Obserwatora Lokalnego z 25 marca 2026 r.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama