Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 06:17
Przeczytaj!
Reklama

Sławno: wybrali władze na kolejne 5. lat

Członkowie stowarzyszenia OSP Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej obradowali podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo – Wyborczego. Oprócz corocznego podsumowania poprzedniego roku, wybierano także władze stowarzyszenia na kolejną 5. letnią kadencję.
Sławno: wybrali władze na kolejne 5. lat

Autor: Dorota Zuszczyk

Podziel się
Oceń

Według sprawozdania przedstawionego przez Adama Poprawskiego, sławieńska orkiestra to prawdopodobnie jedyna w kraju Ochotnicza Straż Pożarna, która gra i koncertuje. W 2025 r. tych koncertów było 20. Mieszkańcy powiatu (i nie tylko) mogli ich podziwiać między innymi podczas Orszaku Trzech Króli, finału WOŚP, obchodów Dni Morza, Festiwalu Kobiecości, Orkiestrowej Gali Oskarowej oraz wielu innych występów w Sławnie, Darłowie, Polanowie, a nawet w dalekich Iwanowicach itd.

Część z tych występów była płatna, co znacznie pomagało w funkcjonowaniu Stowarzyszenia, które w 2025 r. na swoje funkcjonowanie potrzebowało około 143 tys. zł. 

Dzięki operatywności Zarządu orkiestra środki zdobyła nie tylko graniem (ponad 36 tys. zł), ale także z dotacji (ponad 84 tys. zł), na którą składało się dofinansowanie z Miasta Sławno (27,4 %), Powiatu Sławieńskiego (9,5 %), Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Uzależnień (3,6 %), a przede wszystkim z dotacji Narodowego Instytutu Wolności (59,5 %) spożytkowanej na bardzo interesujący projekt edukacyjny zatytułowany „Harmonia Bezpiecznego Dorastania”. Był on realizowany między innymi ze sławieńskimi szkołami, ale także z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i Komendą Powiatową Policji.

W wykazie wydatków w 2025 r. największą pozycją był zakup sprzętu i strojów (ponad 51 tys. zł). Na organizację warsztatów i koncertów wydano 28 495 zł, a na remonty 12 985 zł. Poważne wydatki to koszty administracyjne (ponad 10 tys. zł), organizacja wyjazdów (5,5 tys. zł), podatki (ponad 5,2 tys. zł), ogrzewanie (5,1 tys. zł) prąd (2,3 tys. zł) i odbiór odpadów (2 tys. zł). Łącznie z innymi mniejszymi pozycjami wydatki Orkiestry Dętej im. Ziemi Sławieńskiej to kwota 123 926,41 zł.

W sprawozdaniu przedstawionym przez kapelmistrza Macieja Poprawskiego wartym podkreślenia faktem jest to, że Orkiestra się odmładza nie dlatego, że ubywa starszych muzyków, lecz przez to, że systematycznie dołączają do niej nowe młode osoby. Szczególnie dobrą passę ma grupa mażoretek prowadzona przez Izabelę Michalską – Błach.

Po przyjęciu sprawozdań i udzieleniu absolutorium wybrano nowy zarząd OSP. W jego skład weszli:

Robert Rojewski – prezes

Karol Sander – wiceprezes

Izabela Michalska – Błach – skarbnik

Mateusz Golec – sekretarz

Maciej Poprawski – kapelmistrz

Emil Rojewski – gospodarz

Jan Sadowski

Wybrano także Komisję Rewizyjną OSP w składzie:

Wojciech Ścigała – przewodniczący

Filip Mallek – sekretarz

Jakub Hetmański. 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama