Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 21:48
Przeczytaj!
Reklama

Sławno: Był deszcz, jest ciepło i są grzyby

Po ostatnich opadach i utrzymującym się cieple w Sławnie pojawiły się pierwsze grzyby. Mieszkaniec miasta znalazł zdrowego prawdziwka na tzw. dołach.
Podziel się
Oceń

Po niedawnych opadach deszczu pojawiły się grzyby.  Deszcz i utrzymujące się ciepło stworzyły warunki, które sprzyjają wzrostowi grzybów, a pierwsze efekty są już widoczne. Jeden z mieszkańców miasta pochwalił się swoim znaleziskiem.

Mieszkaniec Sławna znalazł prawdziwka na tzw. dołach w Sławnie. Grzyb wygląda na zdrowego, co oznacza, że nie jest robaczywy. 

Prawdziwek należy do najbardziej cenionych grzybów zbieranych w polskich lasach i terenach zielonych. 

Na większe zbiory trzeba będzie poczekać do następnych opadów deszczu.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama