Po niedawnych opadach deszczu pojawiły się grzyby. Deszcz i utrzymujące się ciepło stworzyły warunki, które sprzyjają wzrostowi grzybów, a pierwsze efekty są już widoczne. Jeden z mieszkańców miasta pochwalił się swoim znaleziskiem.
Mieszkaniec Sławna znalazł prawdziwka na tzw. dołach w Sławnie. Grzyb wygląda na zdrowego, co oznacza, że nie jest robaczywy.
Prawdziwek należy do najbardziej cenionych grzybów zbieranych w polskich lasach i terenach zielonych.
Na większe zbiory trzeba będzie poczekać do następnych opadów deszczu.

Napisz komentarz
Komentarze