Gminy z powiatu sławieńskiego otrzymały wsparcie Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego z dwóch programów. To „Granty Sołeckie 2026” i „Nasze Zwierzaki”. Stosowne umowy zostały podpisane po wyjazdowej sesji Sejmiku Zachodniopomorskiego na Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie. Pod dokumentami podpisy złożyli: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jakub Kowalik oraz włodarze poszczególnych samorządów.
„Granty Sołeckie”
Kwota dofinansowania dla jednej inwestycji wynosi 20 tys. zł.
Sołectwa działające na terenie powiatu sławieńskiego otrzymają środki m.in. na doposażenie placów zabaw w nowe atrakcje dla dzieci, budowę miejsc rekreacji i siłowni pod chmurką oraz modernizację boiska sportowego.
Gmina Darłowo pozyskała „Granty” na stworzenie placu zabaw w miejscowości Barzowice, budowę wiaty w Gleźnowie oraz modernizację tarasu, który jest częścią świetlicy wiejskiej w sołectwie Rusko.
W Gminie Malechowo inwestycje prowadzone będą w trzech sołectwach. W Ostrowcu przy świetlicy powstanie strefa rekreacji, która zostanie wyposażona w stół do tenisa stołowego oraz drabinki do wspinaczki. W Laskach najmłodsi mieszkańcy zyskają zjazd linowy do rekreacji (tzw. tyrolkę), a w Bartolinie zostanie zmodernizowane boisko sportowe.
W Gminie Postomino środki z grantów zostaną wykorzystane m.in. na przygotowanie eko przystanku w Pałowie czy zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w Pieszczu. Natomiast w Staniewicach powstanie Kajakowy Punkt Postojowy, a Postomino grant wykorzysta na budowę altany rekreacyjnej.
Gmina Sławno. Ciekawie zapowiada się dla najmłodszych mieszkańców inwestycja w sołectwie Warszkowo. Głównym elementem projektu jest wykorzystanie istniejącego wzniesienia do utworzenia górki saneczkowej. „Granty Sołeckie 2026” umożliwią także budowę altany rekreacyjnej w sołectwie Bobrowice oraz siłowni zewnętrznej w sołectwie Tokary.
„Nasze Zwierzaki”
Podczas spotkania zostały przekazane też środki na realizację umowy z programu „Nasze Zwierzaki” dla gminy Postomino, która przyznaną kwotę 30 tys. zł wykorzysta na kompleksowy program ograniczania bezdomności kotów poprzez działania weterynaryjne i edukacyjne. Do współpracy przy realizacji projektu zaproszeni zostali partnerzy społeczni, w szczególności opiekunowie świetlic wiejskich oraz Koła Gospodyń Wiejskich.

Napisz komentarz
Komentarze