Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 15:22
Przeczytaj!
Reklama

Nowa kładka w Darłowie otwarta.

W Darłowie otwarto nową kładkę pieszo-rowerową łączącą Darłówko Zachodnie z miastem. Inwestycja za 8,5 mln zł została oddana do użytku 26 czerwca, bez oficjalnego przecięcia wstęgi.
  • Źródło: https://www.facebook.com/darlowo24
Podziel się
Oceń

Kładka za blisko 8,5 mln zł już otwarta! Co ciekawe, bez oficjalnego przecinania wstęgi. 

Od dziś (26 czerwca) mieszkańcy oraz turyści mogą korzystać z nowego połączenia pieszo-rowerowego pomiędzy Darłówkiem Zachodnim a Darłowem. Jak poinformował Urząd Miejski w Darłowie, zakończono wszystkie prace budowlane oraz odbiory techniczne.

Kładka przeznaczona jest głównie dla pieszych i rowerzystów, ale samochody również mogą się na niej pojawić – po uzyskaniu specjalnego zezwolenia. W bezpośrednim sąsiedztwie kładki nadal prowadzone są też prace budowlane. W związku z tym urząd zaleca wzmożoną ostrożność i stosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu związanego z modernizacją Portu Morskiego Darłowo. Jej wartość wyniosła 8 493 738,89 zł, z czego 4 639 001,76 zł pochodziło z dofinansowania w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

Co ciekawe, urzędnicy nie zdecydowali się na oficjalne, publiczne otwarcie wraz z przecinaniem wstęgi, jak to zwykle bywa przy podobnych inwestycjach. Zamiast tego, o udostępnieniu kładki, poinformowali w komunikacie na stronie Urzędu Miasta.



Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama
Reklama