Kładka za blisko 8,5 mln zł już otwarta! Co ciekawe, bez oficjalnego przecinania wstęgi.
Od dziś (26 czerwca) mieszkańcy oraz turyści mogą korzystać z nowego połączenia pieszo-rowerowego pomiędzy Darłówkiem Zachodnim a Darłowem. Jak poinformował Urząd Miejski w Darłowie, zakończono wszystkie prace budowlane oraz odbiory techniczne.
Kładka przeznaczona jest głównie dla pieszych i rowerzystów, ale samochody również mogą się na niej pojawić – po uzyskaniu specjalnego zezwolenia. W bezpośrednim sąsiedztwie kładki nadal prowadzone są też prace budowlane. W związku z tym urząd zaleca wzmożoną ostrożność i stosowanie się do obowiązującego oznakowania.
Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu związanego z modernizacją Portu Morskiego Darłowo. Jej wartość wyniosła 8 493 738,89 zł, z czego 4 639 001,76 zł pochodziło z dofinansowania w ramach Krajowego Planu Odbudowy.
Co ciekawe, urzędnicy nie zdecydowali się na oficjalne, publiczne otwarcie wraz z przecinaniem wstęgi, jak to zwykle bywa przy podobnych inwestycjach. Zamiast tego, o udostępnieniu kładki, poinformowali w komunikacie na stronie Urzędu Miasta.

Napisz komentarz
Komentarze