O nas

8 czerwca 2006

od tej daty zaczyna się nasza historia...

To wtedy wydany został pierwszy numer Obserwatora Lokalnego. Na początku gazeta była dwutygodnikiem, jednak 19.10.2006 roku przekształciliśmy się w tygodnik, aby jeszcze lepiej i szybciej informować Czytelników o wiadomościach Ziemi Sławieńskiej oraz okolic.

W 2013 roku wydawaliśmy również tygodnik powiatu Szczecineckiego - Obserwator Lokalny, Gmina nad Wieprzą - Gmina Sławno, Bobolickie Wiadomości Samorządowe 2012-2013, Ratusz - informator Urzędu Miejskiego w Sławnie.

Przez lata zyskaliśmy doświadczenie niezbędne do sprawnego i rzetelnego przekazywania lokalnych informacji. W dalszym ciągu prężnie rozwijamy się z duchem czasu. Najlepszym dowodem na to jest nasza nowa strona internetowa oraz Facebook'owy Fanpage cieszący się sporym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

Obserwatora można kupić w każdym, nawet najmniejszym sklepie na terenie obecnego i dawnego powiatu sławieńskiego. Swoje zasięgi zwiększyliśmy również dzięki wakacyjnej wersji naszej gazety, którą wydajemy pod nazwą "Obserwator Lokalny na plażę". Jest to wydanie specjalnie przeznaczone dla turystów i mieszkańców chcących aktywnie wypoczywać na naszym terenie. Wydajemy również gazety samorządowe z gmin: Malechowo, Manowo, Polanów, Świeszyno.

Według badań rynkowych jesteśmy najpopularniejszą gazetą powiatu. Jesteśmy również jedyną gazetą w regionie z wyłącznie polskim kapitałem.