Powiat sławieński: Uroczysta sesja z okazji jubileuszu

  • 04.10.2019, 14:31
  • Obserwator Lokalny
Powiat sławieński: Uroczysta sesja z okazji jubileuszu

W piątek Starostwo Powiatowe w Sławnie obchodziło jubileusz 20-lecia istnienia. Powołane od nowa w wyniku reformy administracyjnej. Wybory do samorządu powiatowego odbyły się w 1998 roku, tak aby od stycznia 1999 roku mógł funkcjonować nowy twór na mapie administracyjnej Polski. Pierwszym starostą został Henryk Lompert, a siedziba urzędu została ulokowana w budynku "Sławodzewia". Kolejny starosta - Grzegorz Januszewski przeniósł urząd do internatu ZSA. Tam funkcjonuje on do dzisiaj.
O tym i innych wydarzeniach z życia powiatu mówiono podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Sławieńskiego, która miała miejsce w historycznej sali dawnego Starostwa (czyli w budynku Urzędu Miejskiego w Sławnie). Sesja była też okazją do wręczenia pierwszych tytułów "Zasłużony dla Powiatu Sławieńskiego". Otrzymali je Leszek Walkiewicz z Darłowa i Jan Sroka ze Sławna.
Przypomnijmy: ponad 20 lat temu zaczęło funkcjonować odnowione Starostwo Powiatowe w Sławnie. Przez 24 lata od 1975 roku w Sławnie nie było takiej instytucji. Dopiero reforma administracji państwowej spowodowała reaktywację powiatu sławieńskiego. Jednakże nowy powiat został okrojony o tereny wokół Polanowa. W porównaniu do 1975 roku, powierzchnia zmniejszyła się o 30%.

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe