Sławno: można jeszcze dołączyć do Kongresu Kobiet

  • 05.10.2019, 12:58
  • Obserwator Lokalny
Sławno: można jeszcze dołączyć do Kongresu Kobiet

W Sławieńskim Domu Kultury trwa I Regionalny Kongres Kobiet.

Do Sławna zjechały Panie z całego regionu, aby zachęcić kobiety do większego zaangażowania się w życie lokalne, wyrównywanie szans, wsparcie oraz budowanie solidarności kobiet w regionie.

Kongres otworzył Krzysztof Frankenstein – burmistrz Sławna, aby po chwili oddać głos Paniom.

Najpierw o dotacjach wspomagających rozwój kobiet na rynku pracy opowiadała Małgorzata Leśniewska. Potem w debacie „Mam moc – matka, opiekunka, liderka – opieka nad osobą zależną” udział wzięły Elżbieta Śledź - kierowniczka WTZ, Marzena Łużyńska - przewodnicząca Rady Miejskiej w Sławnie, Małgorzata Maciuk-Radawiec - PCPR powiat Sławno, Elżbieta Betlińska - Prezeska Stowarzyszenie Amazonka oddział Darłowo oraz Barbara Grygorcewicz – w-ce przewodnicząca Rady Miejskiej w Koszalinie, w-ce przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych.

Panie dyskutują na sali obrad, ale także w kuluarach, gdzie między innymi mogą wykonać różne badania (np. ciśnienia krwi), kupić pamiątki przygotowane przez WTZ Akson, albo posilić się przesmacznymi przekąskami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Sławno i Darłowo itd.

Obecnie trwa dalsza część dyskusji na kolejne ważne dla kobiet tematy. Można do niej dołączyć w każdej chwili, bo wstęp na „Kongres” jest bezpłatny.

Dalsza część programu przedstawia się następująco.

12.10 -12.40 - „ Przemoc w rodzinie wobec osób starszych - Grzegorz Hamera – certyfikowany specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w MOPR w Koszalinie.

12.40 -13.10 - „Kobiecy świat w języku polskim” - dr Iwona Deodato Stowarzyszenie Era Kobiet w Koszalinie.

13.10 -13.30 - Przerwa

13.30 -13.40 - Słowo wstępu do filmu „Siłaczki” – dr Iwona Deodato.

13.40–15.00 - Film Siłaczki w reż. Marta Dzido , Piotr Śliwowski

Zapraszamy

 

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (17)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe