Janiewice: biegli zbadają przyczynę śmierci psów

  • 06.10.2019, 11:40 (aktualizacja 06.10.2019, 11:47)
  • Obserwator Lokalny
Janiewice: biegli zbadają przyczynę śmierci psów

Szczątki widocznego na zdjęciu pieska zostały wykopane, we wrześniu, na terenie ogrodu, w pobliżu jednej z posesji – twierdzą mieszkańcy Janiewic, którzy kilka tygodni temu zawiadomili policję w sprawie śmierci trzech piesków. Napisali też do nas:

Prosimy o ukrócenie bestialstwa jakie dzieje się w Janiewicach. W jednym z domów w ogrodzie są zakopane 3 psy. Te psy były bite i powieszone. Na miejsce przyjechała policja weterynarz i technik, który wykopał zwłoki do badań. Niestety pogoda była wtedy wysoka, bo trochę już te psy leżały, więc te ciała uległy już rozpadowi, nie wiem czy wyjdzie na jaw, że były bite, ale na pewno wieszane, co wskazywał sznurek na szyi...” - czytamy w liście mieszkańca Janiewic.

Pytani przez nas mieszkańcy miejscowości dodają:

- Tam lubią małe pieski, ale gdy podrosną i znudzą się właścicielom, są zabijane – mówią i dodają, że już wcześniej były w tym domu interwencje inspektorów OTOZ Animals ze Słupska, a nawet sąsiadów. - Chodzi o to żeby to nagłośnić, jak tylko się da, żeby ten temat był przestrogą dla innych.. Bo to co się dzieje przekracza ludzie granice. Koszmar!

W sierpniu, mieszkańcy wskazali miejsce, gdzie zwierzęta zostały zakopane. Policjanci wykopali tam szczątki psów. Zwierzęta w ziemi były na tyle długo, że trudno wskazać na przyczynę śmierci. Szczątki zwierząt zostały poddane oględzinom. Ich wynik zadecyduje, czy zostanie wszczęte postępowanie z artykułu 35 Ustawy o Ochronie Zwierząt. Ewentualny winny śmierci zwierząt może dostać nawet 5 lat więzienia oraz zapłacić nawiązkę do 100 000 zł na wskazany cel związany z ochroną zwierząt. (sim)

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jesus
Jesus 16.10.2019, 15:04
Bardzo szokuje mnie fakt, że wielu mieszkańców tej pięknej miejscowości wiedziało o sytuacji od dawna, ale nikt nie poinformował o tym odpowiednich służ. Można więc stwierdzić, że wszyscy uznali ten proceder za legalny. Już nic mnie w tym świecie nie zdziwi, ale karma wraca, podwójnie, aby tym razem - potrójnie!!!
Zdruzgotany
Zdruzgotany 14.10.2019, 12:57
99% domów na wsi ma cholerny widok psa chudego na metrowym ciężkim lancuchu 😭 i te niekontrolowane topione i mordowane psie i kocie mioty 💔💔💔 kiedy to się zmieni?????
Obywatel
Obywatel 14.10.2019, 05:56
Do pierdla. Jak tak można?!
T. Vcf
T. Vcf 13.10.2019, 22:51
Średniowiecze 😰
. Njvgg
. Njvgg 13.10.2019, 18:32
___ najważniejsze zeby sąsiedzi nabrało odwagi i żeznawali
SALWA
SALWA 13.10.2019, 15:13
Wprowadzić rzecznika praw zwierzat 💪
Manius
Manius 13.10.2019, 13:16
Właśnie gdyby nie zwykly szary czlowiek , to ta rodzina dalej adoptowałaby psy i zabijała .
SALWA
SALWA 13.10.2019, 18:04
To oby szaremu człowiekowi starczyło odwagi by zgłosić się na policję i być świadkiem w sprawie....
Wojewódzki
Wojewódzki 12.10.2019, 22:49
Wiocha i dzieciorobstwo
Ula1009
Ula1009 12.10.2019, 21:02
Prawo polskie do zmiany... Płacze 😭😭😭
Xyz
Xyz 12.10.2019, 20:59
A gdzie byli sąsiedzi i Policja??? Otoz Animals nie ma inspektorów w każdej miejscowości!!!
Zwykly szary czlowiek
Zwykly szary czlowiek 12.10.2019, 16:48
Psy byly zglaszane do otoz animals ... Otoz animals przyjechał kazal zbudowac kojec ... Kojec zbudowany na odwal sie , zero kontroli z ich strony . zginely cztery - dwa dorosle i dwa mlode psy .Trzy zostaly znalezione , a gdzie jest czwarty pies ? Otoz animals przybyl na miejsce , psy tam byly zaglodzone , uwiązane na paskach od spodni i jakis kablach lub sznurkach . Buda postawiona przy płocie , przez ktory pies przeskakiwal i gdyby nie interwencja ludzi pies by sie powiesil. Gdzie ludzie maja rozum ? Zostawili im pieski , bo przeciez rodzina je bardzo kochała , pokazali jak bardzo je kochaja , zlikwidowali . Otoz animals powinien chociaz co jakis czas kontrolowac , to chociazby zyly ... Zostały zliwkwidowane , bo szkody robiły po ludziach poszukujac jedzenia . powinni dostac wysoką kare , aby cos do głowki dotarło , ze zwierzęta rowniez potrzebuja jedzenia , picia , ciepła i miłości ...
Polka
Polka 13.10.2019, 08:38
Zwykły szary człowiek bardzo dobrze poinformowany a nie zrobił nic po za pisaniem już po fakcie 🤢🤮
Ja
Ja 12.10.2019, 22:48
SKORO TO WSZYSTKO WIDZIAŁEŚ ZWYKŁY SZARY CZŁOWIEKU TO CZEMU NIC Z TYM NIE ZROBIŁEŚ? :/ NAJLEPIEJ WYCHODZI KRYTYKA PRAWDA!?!? :/
Dagmara
Dagmara 12.10.2019, 20:58
Pamiętajmy że otoz to Słupsk... Czyli ok 40 km... W dwie strony 80 km. Paliwo z własnych pieniędzy i czas prywatny!!! A zgłoszeń kilka tygodniowo... Nie zrzucajmy na ich barki wszystko bo to niesprawiedliwe 😑
Mała mi
Mała mi 12.10.2019, 22:47
popieram 💪
H.S
H.S 12.10.2019, 13:43
Ludzie myślą że pies żyje powietrzem i nie potrzebuje miłości, jedzenia lub wody... Najlepiej wziąć sobie małego słodkiego pieska a później już gdy podrośnie to już nie jest potrzebny i można go zabić tak myślą niektórzy ludzie na przykład ci co to zrobili to po prostu PATOLOGIA inaczej tego nazwać nie można!!!
Zombie boy
Zombie boy 11.10.2019, 21:14
Oko za oko!!!
D. W
D. W 09.10.2019, 11:23
.... wiejska patologia, co niedzielę na tace a pies z głodu zdycha na metrowym łańcuchu... Nic się nie zmieni dopóki nie powstanie stanowisko rzecznika praw zwierząt i sądy nie będą bardziej surowe dla oprawców.
Mieszkanka wsi
Mieszkanka wsi 09.10.2019, 17:17
Nie należy wrzucać wszystkich do jednego worka. Ja również mogę powiedzieć że mieszczuchy jadąc na wakacje zawijaja psy w worki i do lasu. Nie wszyscy mieszkający na wsi to ludzie pozbawieni uczuć do zwierząt i nie każdy mieszkający na wsi jest patologia.
Arkadiusz59
Arkadiusz59 11.10.2019, 21:12
Na 100 interwencji które przeprowadzalem 69 były na wsiach... Statystyki nie kłamia a działam już 27 lat....
Przeciw okrucieństwu
Przeciw okrucieństwu 09.10.2019, 09:46
Na 3 lata bezwzględnego więzienia!!!!
Mieszkanka
Mieszkanka 09.10.2019, 08:29
Jak tak można?!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.10.2019, 20:52
Wstyd 😑
500++
500++ 08.10.2019, 11:47
500+
ADRIANNA
ADRIANNA 08.10.2019, 11:24
TO SA MŁODZI LUDZIE, NIESTETY ZERO PRACY, DUŻO DZIECI, OD LATBYLY TAM PROBLEMY Z PSAMI. EH BRSK EMPATI I ZNIECZULICA SĄSIADÓW. WSPOLWINNI ZA CIERPIENIE TYCH ISTOT.
Xxx
Xxx 07.10.2019, 11:31
Bestie 😭

Pozostałe