Janiewice: biegli zbadają przyczynę śmierci psów

  • 06.10.2019, 11:40 (aktualizacja 06.10.2019, 11:47)
  • Obserwator Lokalny
Janiewice: biegli zbadają przyczynę śmierci psów

Szczątki widocznego na zdjęciu pieska zostały wykopane, we wrześniu, na terenie ogrodu, w pobliżu jednej z posesji – twierdzą mieszkańcy Janiewic, którzy kilka tygodni temu zawiadomili policję w sprawie śmierci trzech piesków. Napisali też do nas:

Prosimy o ukrócenie bestialstwa jakie dzieje się w Janiewicach. W jednym z domów w ogrodzie są zakopane 3 psy. Te psy były bite i powieszone. Na miejsce przyjechała policja weterynarz i technik, który wykopał zwłoki do badań. Niestety pogoda była wtedy wysoka, bo trochę już te psy leżały, więc te ciała uległy już rozpadowi, nie wiem czy wyjdzie na jaw, że były bite, ale na pewno wieszane, co wskazywał sznurek na szyi...” - czytamy w liście mieszkańca Janiewic.

Pytani przez nas mieszkańcy miejscowości dodają:

- Tam lubią małe pieski, ale gdy podrosną i znudzą się właścicielom, są zabijane – mówią i dodają, że już wcześniej były w tym domu interwencje inspektorów OTOZ Animals ze Słupska, a nawet sąsiadów. - Chodzi o to żeby to nagłośnić, jak tylko się da, żeby ten temat był przestrogą dla innych.. Bo to co się dzieje przekracza ludzie granice. Koszmar!

W sierpniu, mieszkańcy wskazali miejsce, gdzie zwierzęta zostały zakopane. Policjanci wykopali tam szczątki psów. Zwierzęta w ziemi były na tyle długo, że trudno wskazać na przyczynę śmierci. Szczątki zwierząt zostały poddane oględzinom. Ich wynik zadecyduje, czy zostanie wszczęte postępowanie z artykułu 35 Ustawy o Ochronie Zwierząt. Ewentualny winny śmierci zwierząt może dostać nawet 5 lat więzienia oraz zapłacić nawiązkę do 100 000 zł na wskazany cel związany z ochroną zwierząt. (sim)

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (127)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

????
???? 17.11.2019, 21:48
?????
Anna
Anna 15.11.2019, 11:14
Ukarac ich!!!
Czytalnik
Czytalnik 14.11.2019, 16:53
Drogi obserwatorze informuj co dalej z ta sprawa
Obserwator
Obserwator 14.11.2019, 16:56
Ktoś tu nie czyta Obserwatora. Przecież jest notatka na ten temat i zapowiedź programu telewizyjnego!
Wszystko w temacie
Wszystko w temacie 13.11.2019, 19:22
? Wiejski elektorat PIS.......
500+
500+ 13.11.2019, 19:13
500+
D.
D. 13.11.2019, 18:12
https://www.facebook.com/50283…

Wejdzcie w link!!!!! Interwencja u tych zwyroli!!!! W takich warunkach zyly psy!!!!!
Milagros
Milagros 14.11.2019, 13:47
Ta buda pokazuje jak ta rodzinka bardzo kochala swoje zwierzeta. ?
Xyz
Xyz 13.11.2019, 19:02
???????
POLSKA
POLSKA 13.11.2019, 17:58
DOŻYWOTNI ZAKAZ POSIADANIA ZWIERZAT I 30 TYS KARY!!!!
Józek
Józek 13.11.2019, 17:47
Ja bym się zajal ta rodzinka ?
Martyna
Martyna 13.11.2019, 15:10
Szkoda Dzieci i Zwierzaków ??? Ehhh
Wójtowicz
Wójtowicz 13.11.2019, 14:17
Widze ze wokol tej sprawy jest wiele spekulacji A najwięcej pisza widze ludziska ktorzy zaczynaja bronic tych zwyroli. Otóż jakis czas temu otoz animals byl w janiewicach i byl również pod lasem. SPRAWDZILI dobrostan zwierzat u WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW POD LASEM!!!!! TAM JEST KILKA DOMÓW - 3,4 nie więcej... Tylko u panstwa K. Stwierdzono nieprawidłowości - wychudzone psy, łańcuchy, brakbud. U sasiadow psy byly zadbane i lataly luzem. Prosze wiec nie twierdzic ze sąsiedzi pomogli zabic psy skoro o swoje dbali. Zamiast pisac glupoty proponuje zgłosić sie do otoz i poprosić o notatki z interwencji i zdjecia. One nie pozostawiaja zludzen. Ja widzialam więc wiem o czym pisze. Panstwo K. Dostalo nakaz poprawy warunkow a projekt zwierzaki zapewnilo tej rodzinie sterylizacje suki i porzadna ciepla bude. Dostali duzo pomocy niestety tak jak ktoś jest zwyrolem to nic tego nie zmieni.
Daria
Daria 13.11.2019, 16:02
___ popieram w 100000%!!!!
On
On 12.11.2019, 20:24
mam nadzieję że karma wróci i ci,, wlasciciele,, po***a sie kiedys z bolu i strachu
Jsjsbs
Jsjsbs 12.11.2019, 18:23
Na badaniach wykazało, ze psy zostały powieszone, a później uderzone tępym narzędziem. :))
Grzegorz
Grzegorz 13.11.2019, 14:31
Geniuszu jedno nie wyklucza drugiego.
Ludzie to bestie
Ludzie to bestie 12.11.2019, 20:35
Widac ze nigdy nie uczestniczyles/las w ogledzinach psow ?
Aneta R.
Aneta R. 12.11.2019, 19:28
Tak tak moze byc. Moj tata jest inspektorem w slupsku i bylo wiele spraw gdzie np pies mial zarówno rany cięte jak i srut albo byl wieszany i mial polamane zebra . Badania nie kłamia.
Sysia
Sysia 12.11.2019, 14:28
Sprawa nie jest pogmatwana tylko cholernie prosta. Wiocha to wiocha prawie każdego tygodnia rodza sie psy i znikaja. Sasiedzi wiedza o co chodzi.. Tylko nikt sie latami nie chcial wtracac bo taka byla wiejska metalnosc dotyczaca zwierzat ? nigdy nie miały praw i zabijano je jak muchy ??? tutaj widocznie ktos nie wytrzymal i pekl i chwala mu za to i moze inni tez odwazyli sie mowic... Pewnie cześć psow byla powieszona ainne zabijNe przez powieszenie. Czego wiecnie rozumiecie?????
Sandra88
Sandra88 12.11.2019, 15:21
No wlasnie, tu jest słowo kluczowe PEWNIE, pewnie zrobili to, pewnie zrobili tamto, a jaka jest prawda tego nikt nie wie.
PAN
PAN 12.11.2019, 19:30
PRAWDA JEST TAKA ZE LUDZIE MIELI KILKA PSOW I NA ICH POSESJI WSZYSTKIE BYLY ZAKOPANE. ZADENNIE UMARL W SPOSOBNATURALNY. TO NIE JEDEN PIES TYLKO KILKA. TO FAKTY. CI LUDZIE TO BESTIE.
Sandra88
Sandra88 12.11.2019, 22:51
Psy nie były zakopane na ich posesji
O n a
O n a 13.11.2019, 10:28
Bronia sie jak tylko moga by uniknąć kary ???
Xyz
Xyz 13.11.2019, 06:21
Skad ta wiedza???? Byly zakopane u psnstwa K. W ogrodzie!!!
Mieszkaniec Janiewic
Mieszkaniec Janiewic 17.11.2019, 12:31
Xyz.. Właśnie najpierw trzeba sprawdzić a dopiero później osadzac, to nie było u nich w ogrodzie tylko poza ich posesja!!!
Ja
Ja 17.11.2019, 21:15
Co sprawdzic?????? Te psy mialy sttaszne warunki za zycia oni nigdy o te psy nie dbali!!! Zreszta wiadomo ze to oni zabili.
IDA
IDA 12.11.2019, 14:42
W PUNKT
Sandra88
Sandra88 12.11.2019, 09:10
Boże kto tak kręci w tej sprawie?! Najpierw w wywiadzie ludzie mówią o powieszeniu psów a teraz nagle piszą ze zostaly zabite poprzez uderzenie tępym narzędziem!
Karac ich!
Karac ich! 13.11.2019, 20:08
Jedno jest połączone z drugim. Udaj się do prokuratury po informacje, a dopeoro komentuj temat. Zabiljali i wieszali zwierząta! Dożywocie dla tych zwyroli!
PAN
PAN 13.11.2019, 11:25
WIDAC MAMY OBROŃCĘ TYCH POPAPRANCOW
Gosia
Gosia 11.11.2019, 20:11
Ogólnie wszystko się kupy nie trzyma, jezeli już dawno ludzie zauważyli że nie ma psów na posesji, dlaczego nigdzie nie zgłosili tego wcześniej? Dlaczego poinformowano policję po tak długim czasie? I skąd Ci obywatele wiedzieli w którym miejscu DOKŁADNIE są zakopane psiaki? W artykule jest jasno napisane że miejsce wskazali obywatele, ale skąd oni znali dokładne położenie zakopanych piesków? Jeżeli wiedzieli o tym wcześniej dlaczego nie zareagowali od razu?
Jacek
Jacek 12.11.2019, 12:19
Nie zgłosili odrazu bo wiedzieli ze mogą wbić se gwużdż w kolano .
Xyz
Xyz 13.11.2019, 19:03
Pocwicz ortografie
Mks
Mks 12.11.2019, 14:42
Zgadzam sie na wiosce ciezko sie wylamac
Zainteresowana
Zainteresowana 10.11.2019, 14:51
Witam. Chciałbym poinformować,że psy zostaly zbadane stwierdzono u psów krwiaki w głowie, ponieważ zostały one zabite tępym narzędziem. Psy zostały znalezione prawie na posesji państwa K. psy miały sznurki na szyi i były zakopane w workach, ale prokuratura stwierdziła że mają za mało dowodów aby ukarać sprawców... Państwo K. stwierdzili ze psy im zaginęły Pani K. na Fb miała wstawione psy do oddania. Po interwencji telewizji policja postanowiła sprawdzić dalsze fakty. Poruszę niebo i ziemię i udowodnie że psy były w ich posiadaniu. Co myślicie na temat dowodów... Czy jest ich za mało?
Daga369
Daga369 12.11.2019, 14:29
Dowodów jest na tyle duzo by im dowalic chocby kare finansowa!!!!!
Jacek
Jacek 10.11.2019, 20:36
śmiem twierdzić że to wasza sprawka bo bardzo dużo wiecie na ten temat . Ile psów zabite gdzie zakopane , bardzo podejrzana sprawa .
Zzz
Zzz 13.11.2019, 12:28
Czyja sprawka czlowieku o czym ty piszesz??? Od zawsze u tej rodzinki były problemy ze zwierzętami!!!!
Jacek
Jacek 13.11.2019, 13:08
Pisze co myśle znam obie rodziny i wiem bardzo dobrze do czego są zdolni państwo M .
L.E
L.E 13.11.2019, 15:42
No to źle wiesz ,bo Państwo M. Nie są patologia i sa życzliwym ludzmi.
Darej
Darej 13.11.2019, 17:06
Moze i są życzliwi ale sa rowniez zbrodniarzami niewinnych zwierzat!!!!
Darej
Darej 13.11.2019, 18:29
Pisze oczywiscie o kow..... A nie o m.....
Elo benc
Elo benc 13.11.2019, 15:28
Panie Jacku, my też Pana znamy bardzo dobrze ,bo jest pan ich szwagrem . Pooozdrawiamy :)))
I też Wiemy do czego pan jest zdolny
Jacek
Jacek 13.11.2019, 18:17
Tak jestem szwagrem i bratem , a do czego ja jestem zdolny to pozamną nikt nie wie.
Sysia
Sysia 13.11.2019, 18:52
Jestes nieobiektywny.
Nnn
Nnn 13.11.2019, 14:18
To sa pomówienia. Bylem na policji i sprawdza twoje IP komputera
Jacek
Jacek 13.11.2019, 18:08
No i bardzo dobrze . Czekam z niecierpliwością na wezwanie a może sami przyjadą , życie pokaże. I w końcu zacznie się coś dziać.
Poczytaj jacku i zobacz w jakich warunkach zyl pies
Poczytaj jacku i zobacz w jakich warunkach zyl pies 13.11.2019, 18:53
https://www.facebook.com/50283…
Xyz
Xyz 13.11.2019, 17:08
Moge ci nawet teraz podac adres jacka ???
Wiezienie
Wiezienie 12.11.2019, 16:10
Ci ludzie to pato. Niby mlodzi a dzieci chyba z 10. Zwierzeta dla nich gorzej niz smieci :/
Sandra88
Sandra88 12.11.2019, 22:57
Patologie to jak narazie ty sobą reprezentujesz dokonując takich wpisów Panie/Pani Wiezienie. Pozdrawiam
Wiezienie
Wiezienie 13.11.2019, 14:07
Bylam u tych ludzi kiedys... Mlodzi ludzie co rok to prorok ??? bieda az piszczy. Mamy 21 wiek inie wierze,ze mlodzi ludzie nie potrafia sie zabezpieczac. Tylko wystarczy myslec glowa a nie inna czescia ciala....
zyga
zyga 12.11.2019, 21:03
Młody człowieku dokształć się bo nie znasz słowa patologia , bo to że ktoś ma rodzinę wielodzietną , to nie znaczy że patol. I nie wytykaj komuś kto ma ile dzieci .
Daria
Daria 13.11.2019, 16:05
___ rodzina wielodzietna to 3-4 dzieci a 10 to juz.......
Sławno
Sławno 13.11.2019, 14:37
Tak sie sklada ze znam slowo patologia bo skonczylam resocjalizacje i nie widze tu blekitnej krwi a raczej zachowanie patologiczne.....
Wiezienie
Wiezienie 13.11.2019, 14:08
Ciekawe z czego zyc beda bo poki co matka siedzi na *** i ma 5000 za nic... Tak to jest wlasnie pato
Daga369
Daga369 12.11.2019, 14:30
Taaaak sąsiedzi zabili psy a potem zglosilito na policje ???
Dobre!
Dobre! 13.11.2019, 20:12
???
:D
:D 13.11.2019, 15:29
Pan Jacek broni , bo to rodzinka patologi :)
Jacek
Jacek 12.11.2019, 16:36
A skąd niby ci sąsiedzi wiedzieli po 3 latach w którym miejscu są zakopane, wskazali miejsce. Być może pomagali.W końcu Sąsiad bardzo dobrze wie jak się uśmierca zwierzynę .
!
! 13.11.2019, 20:15
Ogarnij się chłopie i przestań ich bronić bo to i tak nic ci nie da. Poruszymy niebo i ziemię aby ta rodzina dostała najwyzszy wymiar kary! A kiedys tam na górze ktoś im odplaci za to co zrobili tym niewinnym stworzeniom! Amen!
Daria
Daria 13.11.2019, 16:04
Jacek zamilcz!!!!!
Zzz
Zzz 13.11.2019, 14:09
Hehehe po jakich trzech latach???? Boze.... Co wy tu wypisujecie ???
Nieznajomy
Nieznajomy 12.11.2019, 22:55
Panie Jacku, dobrze powiedziane. W końcu ktoś napisał o tym otwarcie
Ktos
Ktos 12.11.2019, 19:47
Nie po trzech latach
Dawid
Dawid 12.11.2019, 16:09
Ludzie maja nieraz takie pomysly w glowie ze wcale bym sie nie zdziwił. Na wiochach czesto sa sasiedzkie spory, ludzie sa jacys bardziej zawistni, nigdy nic nie wiadomo co komu strzeli do lba, oczywiscie nie wrzucam wszystkich do jednego wora.....
Dawid
Dawid 11.11.2019, 20:21
Ma Pan rację, sprawa nie trzyma sie kupy, ta cała sytuacja jest pogmatwana i mało logiczna
Dkqkaj
Dkqkaj 04.11.2019, 21:14
Badają badają i zbadać cos nie mogą... Porażka... Sławieńska policja ?
U.L.K.L.O.
U.L.K.L.O. 04.11.2019, 09:39
NA KZDEJ WSI POWINNI KONROLOWAC DOBROSTAN ZWIERZAT I TYMSIE POWINNA ZAJAC STRAZ GMINNA !
Olga
Olga 05.11.2019, 07:57
Zgadzam sie !!!!!!!!!!!!!
Kamil
Kamil 02.11.2019, 19:25
Wiadomo cos w tej sprawie?!
karol
karol 04.11.2019, 08:14
pewnie umoza jak zawsze :/
DAGA
DAGA 30.10.2019, 09:08
OBSERWATORZE LOKALNY ! --- A MOZE SPRAWDZISZ TE SPRAWE ? MOZE KOLEJNY ARTYKUL ALBO TYM RAZEM MATERIAL <>?HMMM ???

Pozostałe