Stanisław Gawłowski w Sławnie: zdrowie to będzie najważniejsze wyzwanie w nowym parlamencie

  • 06.10.2019, 14:52
  • Obserwator Lokalny
Stanisław Gawłowski w Sławnie: zdrowie to będzie najważniejsze wyzwanie w nowym parlamencie

 

O problemach służby zdrowia i sposobach zaradzenia im mówił w Sławnie Poseł Stanisław Gawłowski – niezależny kandydat na Senatora RP:

- Najważniejszy krok jaki musi być wykonany, to zwiększenie finansów na służbę zdrowia. Takie działania będę wspierał – deklarował S. Gawłowski. - Lekarze muszą przestać być biurokratami. Muszą zająć się leczeniem, a nie papierologią. Dzisiaj efektywny czas pracy lekarza z pacjentem jest bardzo krótki. Dlatego wprowadzimy funkcję asystenta lekarza, który zajmie się dokumentacją. Może nim być student ostatniego roku, który już może być zatrudniony w szpitalu - uzupełniał.

Poseł mówił też o modernizacji i zakupach sprzętu, o konieczności tworzenia centrów onkologi w całej Polsce itd.

Odniósł się też, do ostatnio publikowanych w OL, informacji związanych ze Szpitalem Powiatowym w Sławnie.

- Jako Przewodniczący Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie wiem, że od dłuższego czasu trwają rozmowy dotyczące sławieńskiego szpitala. Dotyczą połączenia możliwości i współdziałania obu szpitali, chodzi o uzupełnianie oferty. Szpital Wojewódzki w Koszalinie ma doskonałą diagnostykę, jest bardzo dobrze wyposażony, ma wielu lekarzy specjalistów, a z drugiej strony często brakuje mu łóżek, które można przeznaczyć do obserwacji, albo do doleczania pacjentów. Nie ma też niektórych oddziałów, jak np. reumatologia, która jest w Sławnie. To tylko jeden z przykładów takiego wzajemnego uzupełniania się szpitali. Rozmowy trwają, zakładam, że zakończą się sukcesem, że będzie to taki przykład, gdzie dwie strony odniosą sukces – zarówno mieszkańcy powiatu sławieńskiego, jak i Koszalina i powiatu koszalińskiego. Tylko wtedy to działanie ma sens – mówi Stanisław Gawłowski. (sim)

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ks
Ks 07.10.2019, 21:57
Dajcie spokoj,,,

Pozostałe