Plener malarski w Żydowie

  • 09.10.2019, 15:31
  • AL
Plener malarski w Żydowie

Nagrody dla młodych artystów z Lejkowa Uczniowie Szkoły podstawowej z lejkowa pod opieką nauczycieli: Joanny Sawickiej oraz Krystyny Filonowicz - Kuszmar wzięli udział w Plenerze Malarskim, który odbył się w Żydowie.
Jak co roku, imprezę zorganizowało Nadleśnictwo Polanów. Tym razem , tematem dla młodych artystów były „Dary lasu”. Przyjechało około 100 uczestników nie tylko ze szkół podstawowych, ale również ze szkół ponadpodstawowych. Młodzi artyści pędzlem i kredką próbowali oddać piękno otaczającego nas świata przyrody.
Podczas wystawy poplenerowej każdy uczestnik stawał się jednocześnie jurorem, gdyż przez oddany głos mógł wyrazić swoje uznanie dla jednej z prac. Wybór był bardzo trudny, gdyż każdy starał się wykonać swoją pracę najpiękniej, jak potrafił. Miło jest nam poinformować, że w kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zdobyła praca Aleksandry Sobolewskiej z klasy V, drugie - praca Julii Sawickiej z klasy VI, natomiast piąte otrzymała praca Oliwii Górniak, również z klasy VI. Natomiast w kategorii klas VII - VIII szóste miejsce zdobyła praca Kornelii Kowalkowskiej z klasy VII i ósme - praca Mai Bagniuk, też z klasy VII skomentowała udział w plenerze opiekunka młodych uczennic Krystyna Filonowicz-Kuszmar.

AL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe