Wpadły sterydy w paczkach pocztowych

  • 17.10.2019, 15:48 (aktualizacja 17.10.2019, 15:52)
  • Obserwator Lokalny
Wpadły sterydy w paczkach pocztowych

Sterydy, warte około 220 tys. zł., wpadły w ręce funkcjonariuszy zachodniopomorskiej KAS. Ponad 2 kg niedozwolonych środków próbowano przemycić w przesyłkach pocztowych.

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego kontrolujący przesyłki pocztowe sprawdzili dwie paczki. Trafili „w dziesiątkę”.

Odbiorcą paczek miała być mieszkanka Szczecina, do której paczki przyleciały, jak to zwykle bywa, z Chin. Również tym razem próbowano uśpić czujność funkcjonariuszy, dlatego zawartość paczek zadeklarowana została jako „Delikatesowa karma dla psów”. Podejrzana była również wartość takiego luksusowego produktu. Nadawca wskazał, że każda paczka jest warta tylko 5 $.

Funkcjonariusze postanowili przyjrzeć się bliżej przesyłkom i poddali je rewizji. Nie byli zdziwieni, jak zobaczyli opakowania, które zdają się być już standardowym opakowaniem dla przemytu różnego rodzaju farmaceutyków i ich pochodnych. Tym razem, były to kolorowe opakowania psiej karmy.

Konsekwencją rewizji było pobranie próbek i przesłanie ich do Centralnego Laboratorium Celno-Skarbowego w Otwocku w celu określenia jego składu. Otrzymane wyniki były jednoznaczne – w badanych próbkach znajdowały się sterydy anaboliczno-androgenne, które zdaniem laboratorium KAS, mogą naruszać przepisy ustawy Prawo farmaceutyczne.

Zabezpieczony towar wraz z dokumentacją przekazano, właściwemu organowi w takich sprawach, czyli Policji. Małgorzata Brzoza

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe