Sławno: „nie bądźmy obojętni!”.

  • 18.10.2019, 23:03
  • Obserwator Lokalny
Sławno: „nie bądźmy obojętni!”.

XIII Europejski Dzień Handlu Ludźmi był okazją do zorganizowania warsztatów profilaktycznych dla młodzieży z Zespołu Szkół im. J. H. Dąbrowskiego w Sławnie.

Prowadzący je policjanci z KPP w Sławnie, starali się uświadomić młodym ludziom czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa.

Podczas prelekcja zaakcentowano, że handel ludźmi jest współczesną formą niewolnictwa, godzącego w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolność i godność ludzka. Policjanci omówili też metody jakimi posługują się przestępcy trudniący się tym procederem oraz zapoznali uczestników ze skalą tego zjawiska. Wskazali możliwości jak mu zapobiegać oraz zwrócili uwagę na realizację profilaktycznych działań policji w tym zakresie.

Warsztaty były bardzo wartościowe dla uczniów, wielu z nich nie miało świadomości jak szybko można stać się ofiarą takiego przestępstwa.

 

Uwaga! W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje skrzynka e-mailowa i infolinia, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami.

Pisząc na adres: [email protected]

lub dzwoniąc pod numer

+48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom.

Nie bądźmy obojętni!     Kinga Warczak

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 20.10.2019, 18:28
Brawo sławieńska Policja tak trzymać trzeba prowadzić działania profilaktyczne

Pozostałe