Darłowo IV Darłowskie Zaduszki Morskie

  • 03.11.2019, 23:21
  • Obserwator Lokalny
Darłowo  IV Darłowskie Zaduszki Morskie

W sobotę 2 listopada b.r. odbyły się kolejne – już czwarte – Darłowskie Zaduszki Morskie.

Rozpoczęła je wspólna modlitwa w kościele w Darłówku. Następnie w porcie odbył się tradycyjny marsz pamięci ludziom morza, z wypominkami przy Nabrzeżu Kołobrzeskim, oraz na moście Kapitana Witolda Huberta – gdzie lektorami byli kolejno Marek Szypulski (przedstawiciel rybaków morskich), Zbigniew Kliber (służby mundurowe) oraz Agnieszka Lupke – Prezes Zarządu Portu Morskiego Darłowo . Na zakończenie przy pomniku „Nie wrócili z morza” po wspólnej modlitwie zapalono lampiony i złożono na wodzie wianki z żywych kwiatów.

Po części oficjalnej tradycyjnie w Hotelu „Apollo” uczestnicy spotkali się na „morskich opowieściach”. Tegoroczny temat to „Saga darłowskich latarników morskich”. Gośćmi byli latarnicy: Grzegorz Kisielewski z Darłowa, Marek Żuchowski z Jarosławca oraz Piotr Witkowski z Ustki- Prezes Stowarzyszenia „Latarnik”.

Z roku na rok "Zaduszki Morskie" cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wspominani są ci, którzy od nas już odeszli, a o których powinniśmy pamiętać ze względu na fakt, że budowali i umacniali morskość Darłowa. A że parafia św. o. M. Kolbe w Darłowie jest najbliżej położoną od brzegu morza, to zdaniem proboszcza o. Sebastiana i parafian pamięć i szacunek dla ludzi morza jest także naszym obowiązkiem. Red.

 

PS. W dniu Wszystkich Świętych Tomasz Bobin - Przewodniczący Rady Powiatu, w asyście kilku radnych, odwiedził groby byłych radnych powiatowych, na cmentarzach w Sławnie, Postominie, Rusinowie i Darłowie (patrz zdjęcia poniżej).

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe