Sławno: „Ruchome Wykłady Pomorzoznawcze”

  • 07.11.2019, 11:40
  • Obserwator Lokalny
Sławno: „Ruchome Wykłady Pomorzoznawcze”

...to projekt powstały z inicjatywy programu dotacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Realizacją tego pomysłu zajął się Zarząd Okręgu Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Objazdowe wykłady prowadzone są w bibliotekach publicznych województwa zachodniopomorskiego.
W ramach realizowanego zadania 6 listopada 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie gościła pana Mieszka Pawłowskiego adiunkta w Dziale Numizmatyki Muzeum Narodowego w Szczecinie, który zapoznał słuchaczy z „Pozyskiwaniem złota od ludności na cele wojenne przez władze niemieckie w okresie I wojny światowej”. Młodzież Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie, uczestnicząca w wykładzie miała okazję zapoznać się z historią i rodzajami pieniądza z początku XX wieku na Pomorzu.
Ponadto regionalista przedstawił dużo faktów i ciekawostek związanych z naszym regionem za czasów I wojny światowej, o których młodzież nie dowie się na typowej lekcji historii. . Opowieść wzbogacona prezentacją stała się ciekawym i cennym wydarzeniem zarówno dla słuchaczy, jak i dla Biblioteki.

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe