Powiat sławieński: sytuacja rolników jest bardzo trudna

  • 13.11.2019, 12:44
  • Obserwator Lokalny
Powiat sławieński: sytuacja rolników jest bardzo trudna

W Malechowie, z udziałem przedstawicieli instytucji i agencji działających w rolnictwie, obradowała sławieńska Rada Powiatowa Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej. Między innymi rozmawiano o sytuacji rolników.

- Największym problemem jest, trwający już 5 rok stan anomalni pogodowych i konsekwencje z tym związane czyli brak odpowiedniej pomocy ze strony Państwa. Chodzi o niemożliwość uzyskania pełnej pomocy ze względu na niski limit rządowy. Dla przykładu w tym roku wynosił on 500 mln zł podczas gdy rolnicy, po wyliczeniu strat wnioskowali o ponad 3 miliardy złotych. Odszkodowania dostali tylko ci, którzy złożyli wnioski w pierwszym dniu naboru. Reszta wniosków przeszła na rok następny – mówi Zdzisław Sieradzki – przewodniczący Rady Powiatowej ZIR. - Obecnie też jest nadmiar wody, która zalewa uprawy i powoduje gnicie jesiennych zasiewów. To są główne przyczyny złej sytuacji rolników - dodaje.

Sławieńska Izba bardzo aktywnie włącza się w obronę rolniczych interesów. Między innymi, na ręce Krzysztofa Ardanowskiego - Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi złożyła protest w sprawie zasad kwalifikowania obszarów do oszacowania strat z powodu suszy. (sim)

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 14.11.2019, 08:31
Boże że ty widzisz i słyszysz i nie grzmisz !!!
Skoro przymieracie z głodu to proponuję i zapraszam do pracy na etat. Może w końcu skańczy się DAJCIE, DAJCIE, MAŁO, MAŁO.....
Zgroza !!!
robert
robert 13.11.2019, 22:19
W tym roku Land Crusera nie kupicie.

Pozostałe