Darłowo: nagle odeszła Elżbieta Karlińska

  • 13.11.2019, 22:47 (aktualizacja 13.11.2019, 22:53)
  • Obserwator Lokalny
Darłowo: nagle odeszła Elżbieta Karlińska

Ta wiadomość to prawdziwy grom z jasnego nieba. Nieoczekiwanie odeszła Elżbieta Karlińska – aktualna sekretarz i była wiceburmistrz Darłowa, radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

- Odeszła od nas tak nagle... Elżbieta Karlińska, mój najbliższy współpracownik. Przez 16 lat zastępca burmistrza Darłowa, przez ostatni rok sekretarz miasta, radna wojewódzka. Wspaniała kobieta, oddana pracy dla Darłowa i regionu, mój wierny i szczery Przyjaciel – na profilu Facebook - owym napisał Arkadiusz Klimowicz – burmistrz Darłowa.

Elżbieta Karlińska miała 66 lat. Urodziła się w 1953 roku w Staroźrebach na Mazowszu. Jej ojciec - Kazimierz Kuligowski, był żołnierzem Armii Krajowej, walczył w Powstaniu Warszawskim. Do Darłowa przyjechała w 1964 roku. Wcześniej był tu jej ojciec, który służył jako żołnierz zawodowy w Wojskowym Lotnictwie Morskim (Wicko Morskie, Darłówko). W życiu zawodowym pracowała jako księgowa między innymi w Przedsiębiorstwie Połowów i Usług Rybackich Kuter i Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Białogardzie.

Od 2002 roku do 2018 r. była zastępcą burmistrza Darłowa. Gdy w 2018 r. została radną Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, musiała zmienić fotel zastępcy burmistrza na krzesło sekretarza.

W Sejmiku Zachodniopomorskim była wiceprzewodniczącą Komisji Budżetu i Finansów.

Z listy Platformy Obywatelskiej startowała w ostatnich wyborach parlamentarnych zdobywając aż 2 960 głosów (najwięcej spośród wszystkich startujących mieszkańców naszego powiatu).

Cześć jej pamięci!

Mieczysław Siwiec

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe