Sławno: w tym pojemniku jest beczka. Jej zawartością można by wytruć pół miasta!

  • 14.11.2019, 15:38 (aktualizacja 14.11.2019, 16:01)
  • Obserwator Lokalny
Sławno: w tym pojemniku jest beczka. Jej zawartością można by wytruć pół miasta!

Beczka zawiera 50 kg wyjątkowo groźnej substancji o nazwie cyjanek sodu. Normalnie bezbarwny i krystaliczny, po zetknięciu z wilgocią, błyskawicznie wytwarza bardzo trujący gaz, którego nawet mała dawka jest śmiertelna dla ludzi.

Beczkę, w jednym z mieszkań, w kamienicy przy Mieszka I, w Sławnie, znaleźli oficerowie Centralnego Biura Śledczego Policji podczas antynarkotykowej akcji. Funkcjonariusze przeszukiwali pomieszczenia i natknęli się na szafę ubraniową, która okazała się wejściem do piwnicy. Tam znajdowała się oryginalnie zapakowana i zalakowana beczka z groźnymi chemikaliami, o czym informowała etykieta z napisem: "Cyjanek sodu". Dzięki oznaczeniom na etykiecie od razu udało się ustalić sprzedawcę, który potwierdził, że beczka z cyjankiem została kupiona legalnie i wysłana jako przesyłka kurierska do Sławna.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że CBŚP od dłuższego czasu interesowało się lokalem, a piwnica mogła służyć jako laboratorium. Wiele wskazuje na to, że mogły być tam wytwarzane narkotyki albo dopalacze.

Właściciel lokalu (tego z szafą) tłumaczył się, że piwnicę wynajął nieznanej osobie za 100 zł miesięcznie.

Na czas zabezpieczania beczki z groźną substancją, Straż Pożarna i Policja, zarządziły ewakuację lokatorów sąsiednich budynków. Wstrzymano też wszelki ruch w najbliższej okolicy. Wezwano strażackich chemików z Koszalina, którzy przełożyli beczkę do widocznego na zdjęciu pojemnika i okręcili go folią. Około godziny 14. zabrała go specjalistyczna firma z Świeszyna.

Aż się nie chce wierzyć, że tak groźna substancja przyjechała do Sławna, jako zwykła, kurierska przesyłka.... Mieczysław Siwiec

Co to jest cyjanek sodu?
Według Wikipedii to nieorganiczny związek chemiczny, sól sodowa kwasu cyjanowodorowego. Jest silną trucizną]. W temperaturze pokojowej związek ten jest bezbarwną substancją krystaliczną. Łatwo rozpuszcza się w wodzie i jest silnie higroskopijny. Roztwór wodny ma odczyn zasadowy wskutek hydrolizy i wydzielania gazowego HCN. Jak większość cyjanków jest silnie toksyczny. Narażenie na kontakt z cyjankiem sodu w stężeniu około 286 mg/m³ przez minutę może prowadzić do śmierci człowieka. Cyjanek sodu stosowany jest w metalurgii srebra i złota do wydzielania tych metali z ich rud metodą cyjankową, w galwanoplastyce oraz w syntezach chemicznych. W Nowej Zelandii związek ten jest używany do zabijania gryzoni (głównie królików i oposów) powodujących straty rolnicze

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

GośĆ
GośĆ 18.11.2019, 17:18
Chcesz mieć posprzątaną piwnicę ? Zamów beczkę z cyjankiem sodu :) .

A jak się okaże że w beczce zamiast cyjanku są pozdrowienia noworoczne i butelka szampana ?


Skoro można o tak sobie zamówić beczkę z cyjankiem i wysyłają nie wiadomo gdzie i nie wiadomo do kogo to nic dziwnego że w mięsie dopuszczonym do obrotu detalicznego są przekroczone normy zawartości azotanów i to wielokrotnie .

Doświadczenie :
Jak się będziecie rano opróżniać z płynów ,powąchajcie jaki zapach ma wasz mocz. Czy czasami nie pachnie lekami których nie spożywacie .
Krzyś
Krzyś 18.11.2019, 08:19
(...) z jedności dalej sypie by chronić własny tyłek .
Ppp
Ppp 18.11.2019, 07:18
Nieoficjalnie sie dowiedzieliscie i o tym piszecie, wstawiajac przy tym zdjecia, z ktorych wiadomo o kogo chodzi? Informator mial bujna wyobraznie z tym laboratorium hahaha a ja jestem ciekaw co bedziecie pisac jak ta wersja sie nie potwierdzi. A tak bedzie. Czego sie nie robi dla kilku wejsc na strone.
Hdh
Hdh 16.11.2019, 16:58
Do wiadomości patosków i seb, dla rozkminienia CBŚ to Centralne Biuro Śledcze Policji. Chm czyli beczkę znalazła Policja a może to Yeti. Seby tego nie ogarną. No, ale nie wymagajmy myślenia od ludzi o 0 inteligencji.
St
St 16.11.2019, 20:07
Swoją wypowiedzią pokazałeś, że to ty jesteś naczelnym seba.
Marek
Marek 16.11.2019, 08:58
Niezły kwas z tego wyszedł
Gosc.
Gosc. 16.11.2019, 00:00
Jeszcze sobie kpia z policji w jakim kraju my zyjemy to jakis koszmar !!!
Gość
Gość 15.11.2019, 20:46
A kto wykrył sprawę policja CBŚP trochę pokory
R
R 16.11.2019, 15:31
Informator wykrył sprawę, a gdzie reszta tego laboratorium kto się sprzedał
Elf
Elf 14.11.2019, 21:36
Brak policji w Sławnie i efekt jest taki
Obserwator
Obserwator 15.11.2019, 11:23
Brak? Brak policji? Wyjdź czasem z piwnicy.

Pozostałe