Rzyszczewo: od roku CIS wspomaga bezrobotnych

  • 16.11.2019, 10:30 (aktualizacja 16.11.2019, 10:41)
  • Obserwator Lokalny
Rzyszczewo: od roku CIS wspomaga bezrobotnych

Pierwszą rocznicę działalności obchodziło Centrum Integracji Społecznej w Rzyszczewie - instytucja wspomagająca osoby długotrwale bezrobotne w ich powrocie na rynek pracy.

Z tej okazji, w siedzibie CIS-u, pracownicy Centrum i uczestnicy zajęć zorganizowali uroczystą akademię, w której oprócz władz gminy, radnych i sołtysów uczestniczyli przedstawiciele wspomagających i zaprzyjaźnionych instytucji oraz firm. Byli też uczestnicy, którzy już opuścili centrum i podjęli pracę zawodową.

Były gratulacje, przemówienia, występy oraz dużo dobrej zabawy.

- Ostatni rok był bardzo pracowity, w zajęciach uczestniczyło 40 osób, z których 7 poszło do pracy. Jesteście przykładem osób, które potrafiły przełamać własne lęki, pokazaliście, że jesteście odważni, stanowicie, dla innych uczestników, wzór tego, że jak się chce to można osiągnąć wiele – mówiła Lidia Siarnecka-Roman – kierownik CIS.

O genezie powstania Centrum opowiedział wójt Ryszard Stachowiak, który przypomniał, że początkowo miała to być świetlica, utworzona w ramach programu rewitalizacji, jednak po analizie możliwości uzyskania środków zewnętrznych okazało się, że najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest utworzenie tu Centrum Integracji Społecznej.

Więcej o CIS w Rzyszczewie w wydaniu papierowym

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe