Sławno: strażacy z LO ćwiczyli w Bornym Sulinowie

  • 18.11.2019, 07:55 (aktualizacja 18.11.2019, 14:10)
  • Obserwator Lokalny
Sławno: strażacy z LO ćwiczyli w Bornym Sulinowie

Klaudia Musiał, Julia Stępniak, Aleksandra Roguszewska, Dawid Terefenko, Krystian Chałajczak oraz Oskar Borowiec to liderzy młodzieżowej drużyny strażackiej działającej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Sławnie, którzy odbyli ćwiczenia w komorze dymowej Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Bornem Sulinowie.
- Celem testów i ćwiczeń doskonalących w komorze dymowej jest sprawdzenie odporności strażaków na obciążenia psychofizyczne w warunkach zbliżonych do rzeczywistości - komentuje Jerzy Kasicki, nauczyciel edukacji pożarniczej w sławieńskim liceum, były komendant PSP w Sławnie - w czasie testów i ćwiczeń doskonalących sprawdza się orientację, zdolność do przemieszczania w warunkach zadymienia i ograniczonej przestrzeni. Licealiści ze Sławna dali sobie radę wyśmienicie.
- Nie było łatwo - opowiadają Klaudia i Julia. - Najtrudniejsze były próby wysiłkowe, szczególnie "drabina bez końca" - ćwiczenie polegające na wchodzeniu po ruchomej drabinie, pokonując zadaną drogę z określoną prędkością.

- Daliśmy z siebie wszystko, był to rewelacyjny sposób na sprawdzenie naszych umiejętności - podsumowuje Dawid z klasy 1b - Było warto!

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe