Stary Jarosław: znów razem śpiewali. Wszyscy doskonale się bawili...

  • 24.11.2019, 19:39
  • Obserwator Lokalny
Stary Jarosław: znów razem śpiewali. Wszyscy doskonale się bawili...

W Starym Jarosławiu, już po raz czwarty, spotkały się zespoły śpiewacze z terenu gminy Darłowo. Gospodarzem kolejnego cyklicznego spotkania był zespół „Jarosławianki” ze Starego Jarosławia, a głównym organizatorem Stowarzyszenie Rodzin Kresowych z Jeżyczek, przy dużym współudziale Gminy Darłowo.

Tak jak poprzednie spotkania, minione składało się z dwóch części: część pierwsza to utwory tematyczne (tym razem były to utwory kresowe), a część druga to utwory dowolne. Każdy z zespołów, a było ich aż dziewięć (jeden zaproszony Sławianki ze Sławna), w każdej z części wykonał po cztery utwory.

- Poziom wykonawców, jeżeli chodzi o utwory kresowe, był bardzo zróżnicowany, ale temu mają służyć te spotkania, by nie zamykać się jedynie w utworach łatwych – mówi Jerzy Krzyżanowski - prezes Stowarzyszenia Rodzin Kresowych.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim zespołom śpiewaczym za wielki trud w przygotowaniu wszystkich utworów, za udział w spotkaniu, za wspólną zabawę.

Szczególne podziękowania jednak należą się Jarosławiankom za wspaniałe przyjęcie wszystkich gości, za piękną scenerię i oczywiście za udzieloną mi pomoc w przygotowaniach i później w trakcie tego spotkania.

- Jeżeli chodzi o przyszłe spotkania, to mam wielką nadzieję, że władze naszej gminy będą nadal przychylne naszemu wspólnemu śpiewaniu. Udział w spotkaniach i rola gospodarza jest dobrowolna, dlatego bardzo proszę o zgłoszenia do 15 grudnia 2019 r. zespołów z naszej gminy, a także zgłoszenia chęci bycia gospodarzem w przyszłych spotkaniach – dodaje Jerzy Krzyżanowski.

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe