XIX Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy w Jarosławcu

• 08.12.2019, 14:18 (aktualizacja 08.12.2019, 16:01)
  • AL
W Jarosławcu rozegrano XIX Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy na 10 km., który ukończyło 213 zawodników (w tym 62 kobiety). Tym razem pogoda była fatalna, a biegaczki i biegacze musieli zmagać się z trudną trasą przy silnym wietrze.

W tych trudnych warunkach najlepiej poradził sobie Patryk Błaszczyk (USB Ustka), który jako pierwszy zameldował się na mecie w dobrym czasie 32.34min. Trzy sekundy straty do zwycięzcy zanotował Adam Głogowski (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) 32.34, a trzeci był Konstanty Pyszniak 34.08 sek. Wśród kobiet zwyciężyła Weronika Lewna (LKS Fenix Słupsk) 39. 35 sek. Druga była Katarzyna Głogowska - Pobłocka (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) 40.20min., a na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Cyprych (Batalion Ochrony Bazy Rędzikowo) 43 min. 29 sek.

Najlepszą biegaczką z powiatu sławieńskiego wśród pań była Monika Nieckarz (SPOKO Sławno) 47.06min (ósma wśród kobiet), a najlepszym biegaczem Witold Mierzwa (Darłowo) 39.00min (dziesiąty wśród mężczyzn).

Oprócz biegu na dystansie 10km rozegrano także biegi dziecięce, młodzieżowe i zawody Nording Walking. Wszystkich zawodników witali na mecie Mikołaje, którzy obdarowywali ich czekoladami oraz pamiątkowymi medalami.