Darłowo: Prezentacje Potraw i Stołów Wigilijnych

  • 23.12.2019, 10:00
  • L.W.
Darłowo:  Prezentacje Potraw i Stołów Wigilijnych

Tradycyjnie, w okresie przedświątecznym, 17 grudnia 2019 w świątecznie ustrojonej sali sportowej Zespołu Szkół Morskich w Darłowie podziwialiśmy pięknie przygotowane stoły wigilijne.
Prezentowały się szkoły z terenu powiatu sławieńskiego i inne placówki oświatowe. W tym roku motywem przewodnim były kolory Bożego Narodzenia – czerwień, zieleń i biel. Wszędzie królowały tradycyjne potrawy: pierogi z różnymi nadzieniami, galaretki, kluski z makiem, śledzie, karpie, sałatki, czerwony barszczyk, uszka, krokiety, faszerowane jajka, grzybki, znakomite pierniki i pyszne ciasta.
Nie zabrakło także występów artystycznych. Śpiewali kolędy i pastorałki Zespół Szantowy ZSM oraz indywidualni wokaliści i muzycy. Podczas Pokazu Stołów Wigilijnych odbywała się zbiórka pieniężna, „GÓRA GROSZA”, która pomoże wesprzeć dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.
Na Pokazie Stołów Wigilijnych w Zespole Szkół Morskich w Darłowie stanęło do rywalizacji 11 zespołów wigilijnych, z następujących szkół i placówek oświatowych: Społecznej Szkoły Podstawowej w Jeżyczkach; Zespołu Szkół im. Stefana Żeromskiego w Darłowie; Dom Dziecka im. J. Korczaka w Darłowie; Zespołu Szkół im. J.H. Dąbrowskiego w Sławnie; Społecznej Szkoły Podstawowej im Lotników Morskich STO w Darłowie; Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie; Szkoła Podstawowa w Starym Jarosławiu; Specjalnego Ośrodek Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sławnie; Szkoły Podstawowej w Postominie; Zespół Szkół Agrotechnicznych w Sławnie; Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.
Tradycyjny Pokaz Stołów wigilijnych uświetniły władze samorządowe powiatu i miasta Darłowa oraz zaproszeni goście. Życzenia świąteczne złożył wszystkim Wojciech Wiśniowski - starosta powiatu sławieńskiego.
Jury konkursu w składzie Robert Gorgol, Magdalena Cichocka i uczennica Dominika Bednarek po degustacji dokonała trudnej oceny przygotowania stołów wigilijnych i kart świątecznych.
Pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 3 im Króla Eryka Pomorskiego. Na drugim miejscu uplasował się Zespół Szkół Agrotechnicznych ze Sławna, a trzecie miejsce zajął Zespół Szkół Morskich. Wyróżnienie otrzymał Zespół Szkół w Sławnie im. J.H. Dąbrowskiego, którego uczniowie byli ubrani w tradycyjne stroje kaszubskie.
Nadmorskie tradycje stołu wigilijnego pełnego potraw rybnych prezentowali wychowankowie Darłowskiego Domu Dziecka. Wielkim powodzeniem cieszył się suto zastawiony postnymi potrawami wielki stół wigilijny przygotowany przez uczennice klas hotelarskich ZSM.

L.W.

Zdjęcia (14)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe