Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 października 2025 08:11
Przeczytaj!
Reklama Społecznik

Spotkanie darłowskich Pionierów przy wigilijnym stole

Podziel się
Oceń

Tradycją stało się organizowanie przez Pionierów Ziemi Darłowskiej świątecznego opłatku. Tym razem zarząd stowarzyszenia zorganizował go 17 grudnia w Karczmie Rzymskiej.
Na spotkanie opłatkowe przybyło ich ponad 50 pierwszych osadników. Wszystkich serdecznie w imieniu władz Klubu Pionierów powitała Bożena Tomalak- jego prezeska. Na opłatek oprócz Pionierów, przybyli: burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz, franciszkanin o. Stanisław, oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.
Śpiewanie kolęd i czytanie Pisma Świętego rozpoczął o. Stanisław reprezentujący proboszcza parafii MB. Częstochowskiej. Minutą ciszy uczczono zmarłych Pionierów na przestrzeni minionego roku. Następnie łamano się opłatkiem i składano życzenia. Życzenia świąteczne i noworoczne złożył Arkadiusz Klimowicz -gospodarz miasta Darłowa.
Przy świecach, choince, wigilijnych potrawach jak pierogi, śledzie, barszczyk czerwony, krokiety, sałatki i pysznych ciastach wspominano dawne trudne i zarazem ciekawe czasy. Minął już dwudziesty rok działania Klubu. Ma on spory dorobek. Na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego Pionierzy ustawili granitowy obelisk i wmurowali tablicę z brązu upamiętniająca ich wkład w rozwój Darłowa.
Pionierzy ze swoim sztandarem zawsze biorą udział we wszystkich uroczystościach państwowych i regionalnych. Mają też rondo Pionierów Ziemi Darłowskiej upamiętniające ich wkład w odbudowę i rozwój Darłowa.  


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PytającyTreść komentarza: A co teraz z pobranymi niewłaściwie pieniędzmi ? A kto pod względem prawnym opiniował te uchwały, czyż nie byli to prawnicy UM ? Bo przecież opiniowali i to nie za darmo sądzę ?Data dodania komentarza: 19.10.2025, 12:07Źródło komentarza: Prostowanie prawaAutor komentarza: KonserwatorTreść komentarza: A mówią ze w szkole jest bezpiecznieData dodania komentarza: 17.10.2025, 11:18Źródło komentarza: Ukradł 280 zł i ranił nożem świadka kradzieży - grozi mu do 10 lat.Autor komentarza: AnonimTreść komentarza: Tylka Trans Sław nie zastąpieniData dodania komentarza: 16.10.2025, 14:30Źródło komentarza: Lekcja pierwszej pomocy w NoskowieAutor komentarza: Miejscowy.Treść komentarza: Znam tą parę .Kapitalne osoby . Nie tak jak taka jedna Pani która jest przebierańcem. PANI JULITKO i PANIE ŁUKASZU .DURZO ZDRÓWKA DLA WAS🙂🙂Data dodania komentarza: 16.10.2025, 10:32Źródło komentarza: Lekcja pierwszej pomocy w NoskowieAutor komentarza: CiekawskaTreść komentarza: Ciekawe czy to piękne drzewo (na zdjęciu po prawej stronie)oszczędzą podczas pracData dodania komentarza: 13.10.2025, 19:52Źródło komentarza: Centrum Historii Ziemi Sławieńskiej z unijnym wsparciemAutor komentarza: TutejszyTreść komentarza: Tu i 120 mln nie pomoże,to miasto się kończy,jeszcze trochę i jedyni młodzi ludzie którzy tu bedą mieszkać to uczniowie ZSM,którzy z tąd po 5 latach i tak wyjadą,oraz marynarze w jednostce,których i tak z roku na rok jest coraz mniej.Data dodania komentarza: 13.10.2025, 18:23Źródło komentarza: Centrum Historii Ziemi Sławieńskiej z unijnym wsparciem
Reklama
Reklama