Sławno: podnoszą komfort korzystania ze zbiorów

  • 08.01.2020, 20:15 (aktualizacja 08.01.2020, 20:21)
  • Obserwator Lokalny
Sławno: podnoszą komfort korzystania ze zbiorów

Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie podnosi komfort korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Dzięki finansowemu wsparciu Banku Spółdzielczego w Sławnie wyposaża swoich czytelników w Plastikowe Karty Biblioteczne.

Dzięki nowej Karcie Bibliotecznej każdy czytelnik otrzymuje swoje konto on-line. To dzięki niemu można wyszukać interesujące książki i sprawdzić, czy są dostępne, czy może wypożyczone. Szczegółowe informacje czytelnik uzyskuje po zarejestrowaniu się na swoje konto on-line i po każdym zalogowaniu się na nie. Tam, przechodząc odpowiednio kolejne zakładki można, m.in. sprawdzić aktualny stan swojego konta, historię wypożyczeń, datę zwrotu, przedłużyć dwukrotnie każdą wypożyczoną książkę (jeżeli nie minął jej termin zwrotu), czy edytować dane (adres, nr telef., e-mail).

Ale to nie koniec udogodnień. Na swoim internetowym koncie czytelnik może zamówić książkę i po zaakceptowaniu zamówienia przez bibliotekarza, odebrać ją w ciągu czterech dni w budynku biblioteki – o czym zostanie poinformowany drogą mailową. Jedynym warunkiem jest podanie swojego adresu e-mail bibliotekarzowi, który dokonuje zapisu czytelnika w systemie bibliotecznym MAK+.

- Mamy nadzieję, że czytelnicy będą korzystać z innowacji i bardzo szybko je docenią – mówi Hanna Dobak – dyrektor MBP w Sławnie. - Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować Zarządowi Banku Spółdzielczego w Sławnie, którego gotowość niesienia bezinteresownej pomocy w dbałości o kulturę zasługuje na najwyższe uznanie – dodaje. (eb)

 

 

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe