Sławno: w niedzielę walne wędkarzy „Starego Koła”

  • 12.01.2020, 00:07 (aktualizacja 12.01.2020, 00:14)
  • Obserwator Lokalny
Sławno: w niedzielę walne wędkarzy „Starego Koła” Jedną z głównych imprez organizowanych przez Koło PZW Okręgu Słupskiego jest, cieszący się wielkim powodzeniem, Wędkarski Dzień Dziecka.

W niedzielę (12.01), od godziny 10. w sali konferencyjnej sławieńskiego ratusza, zbiorą się, na walnym zgromadzeniu, przedstawiciele największej sławieńskiej organizacji pozarządowej – wędkarze zrzeszeni w Kole Polskiego Związku Wędkarskiego Okręgu Słupskiego (tzw. Stare Koło). Podsumują 2019 rok.

Sławieńskie koło PZW działa nieprzerwanie od 1945 r. Pod ich opieką są stawki miejskie, które sukcesywnie zarybiają.

Koło udostępnia je wszystkim wędkarzom, którzy wykupią opłatę na zarybianie i ochronę wód w okręgu słupskim (upoważnia też do łowienia na wszystkich słupskich wodach).

Wędkarze z Koła PZW Okręgu Słupskiego (tzw. Stare Koło) mają się czym pochwalić. Od lat organizują zawody wędkarskie, mają propozycje dla dzieci czyli Wędkarski Dzień Dziecka (w tym roku dla 80 pociech), w ramach czynów społecznych oczyszczają brzegi jezior, a ich Społeczna Straż Rybacka pilnuje wód.

Co ciekawe, do sławieńskiego koła zapisują się wędkarze z całej Polski, bo przynależność do koła w Sławnie pozwala na „polowanie”, na łososie i trocie, w najlepszych rzekach Pomorza – Łupawie, Słupi i górnej Wieprzy. Można też łowić w jeziorach człuchowskich, bytowskich, miasteckich itd.

Oprócz sprawozdania o tym, co było, wędkarze będą też snuli plany na przyszłość... Zapraszamy!        Mieczysław Siwiec

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe