Darłowo: finał WOŚP w LO

  • 15.01.2020, 18:47
  • Obserwator Lokalny
Darłowo: finał WOŚP w LO

W Darłowie podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 12 stycznia 2020 zebrano do puszek i one –line rekordową sumę ponad 64 tysiące złotych. W tym roku fundacja pod hasłem „Wiatr w żagle” zbierała pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń medycznych dla ratowania życia i zdrowia dzieci.

Tegoroczny darłowski 28 Finał WOŚP odbywał się w sali sportowej Zespołu Szkół im. S. Żeromskiego. Tam na scenie już od godziny 13 dawały czadu miejscowe zespoły muzyczne i wokaliści oraz inne wraz ze znanymi raperami.

Kolejno na scenie występowały Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego; 13 i Przyjaciele; Marek Wysocki; Kiler X esdeka; Niezbędny Balast; Nicola Radomska; Patrycja Woszczyna; Dandes; Naledii, czyli Natalia Wójcik oraz FANKA. Największy aplauz miał raper B.R.O – Next Level czyli Jakub Birecki. W przerwach pomiędzy występami trwały licytacje gadżetów WOŚP i voucherów. Sporo ich przekazali sponsorzy Agnieszka i Leszek Klin, Hotele nadmorskie i inni. Ze znawstwem i werwą licytacje prowadził Andrzej Protasewicz -wicestarosta powiatu sławieńskiego.

Przez cały czas kręciło się koło fortuny nagradzając każdego uczestnika loterii fantowej. Wszyscy chętni za niewielki datek mogli sobie zrobić fotę z Jurkiem Owsiakiem na tle Bałtyku w studiu Patrycji Walków, albo zrobić sobie makijaż w zamian za datek na orkiestrę. Sporym powodzeniem cieszył się pokaz sprzętu wojskowego przygotowany przez Rugium Legion ASG Darłowo. Na medal spisały się darłowskie sztaby: SP NR 3, Janusza Resil (ZS), Arkadiusza Płóciennika (ZSM), SP im. Lotnikow Morskich Aktualne rezultaty zbiórek i towarzyszących działań prezentowano na bieżąco na wielkim ekranie.

Jurek Owsiak zaprosił do Warszawy Kompanię Honorową uczniów Zespołu Szkół Morskich. Kilkukrotnie pokazywano ją na ekranach TVN. Zobaczyła ich cała Polska i zagranica, a salut podczas odgrywania Hymnu Australii zostanie w kronikach WOŚP.

Perfekcyjnie dyrygował całą imprezą WOŚP, prowadził swoją urodzinową zbiórkę one – line na rzecz WOŚP oraz konferansjerkę Daniel Frącz – Bonzay. Finałem o godzinie 20 było światełko do nieba.

Bez przeliczenia obcej waluty zebrano 64061 złotych. L. Walkiewicz

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (21)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe