Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 marca 2026 10:53
Przeczytaj!
Reklama

Postomino: nie są już w DarLOT-cie

Podziel się
Oceń

Zmniejsza się ilość samorządów – członków Stowarzyszenia "Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna w Dorzeczu Wieprzy i Grabowej". Od 1 stycznia wystąpiła z niego gmina Postomino. Decyzja zapadła na grudniowej sesji Rady Gminy.

- Wydatki ponoszone na składkę członkowską w tym stowarzyszeniu są na tyle wysokie, że w porównaniu do efektów jakie otrzymujemy w zamian są niewspółmiernie wysokie i te środki w wys. 18 000 zł rocznie przeznaczyć na działania gminne promocyjne – uzasadniał wniosek Janusz Bojkowski – wójt gminy Postomino. - Spośród gmin, które zakładały to stowarzyszenie kilka już zrezygnowało – dodał. (chodzi o gminy Polanów i Sianów).

Głos zabrał również radny Stanisław Chabowski:

- Wszyscy zagłosujmy za tą uchwałą, bo jest to lepsze rozwiązanie, gdyż uczestnictwo w stowarzyszeniu nic gminie nie daje, a te pieniądze będzie można wydać inaczej - namawiał.

Ostatecznie uchwałę przegłosowano 14 głosami za. Jedna osoba nie uczestniczyła w sesji. (sim)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: TutejszyTreść komentarza: Może i widać,ale pamiętam jak to naprawiali. Tak stanęli samochodem,że nie było widać samochodów od strony KPP,jakiś człowiek z tej ekipy powinien kierować ruchem,amatorszczyzna podczas naprawy i po naprawie. Miałbym więcej czasu,to podjechałbym na policję i by ich zestrugali. Zero ogrodzenia strefy niebezpiecznej. Panie Burmistrzu w wodociągach BHP leży,kwiczy i robi pod siebie.Data dodania komentarza: 2.03.2026, 09:44Źródło komentarza: Sławno: Groźny upadek rowerzystki na ul. PolanowskiejAutor komentarza: MagdalenaTreść komentarza: Jak widziałam po lodzie jeździli rowerami,to włos staje na głowie,ludzie nie myślą,szkoda tej rowerzystki,ale wiadomo pi takiej zimie może być pełno niespodzianek na drogach i ulicach,trzeba myśleć trochę,nie lepiej się przejść na pieszo.Data dodania komentarza: 2.03.2026, 08:54Źródło komentarza: Sławno: Groźny upadek rowerzystki na ul. PolanowskiejAutor komentarza: KrzysiuTreść komentarza: Widać, że jest piach. Zależy z której strony jechała ale nie wierze, że z daleka nie było widać co się dzieje.Data dodania komentarza: 1.03.2026, 22:00Źródło komentarza: Sławno: Groźny upadek rowerzystki na ul. PolanowskiejAutor komentarza: SoltysTreść komentarza: Wala w nocha jakieś gówno. Nic się tam nie zmieniło od lat to samoData dodania komentarza: 1.03.2026, 20:23Źródło komentarza: Sławsko: Wyłudzenie odszkodowania czy głupie zabawy?Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Jechałem w strone Radosławia. Co tam sie wyprawia. Ludzie jak zombie na droge pod auta sie rzucają. Fentanyl chyba dotarł do ZSL. Gdzie ksiądz, gdzie straż, policja, Magda Gessler? Jednego przejechalem po grdyce ale uciekł skubany.Data dodania komentarza: 1.03.2026, 19:55Źródło komentarza: Sławsko: Wyłudzenie odszkodowania czy głupie zabawy?Autor komentarza: piotrekTreść komentarza: od kiedy go znam to nawet w malzenstwie szukal milosci, nie jedna znalazl, i mloda i stara. pamiatka ma 20 lat, warto zeby redakcia sprawdzilaData dodania komentarza: 27.02.2026, 08:24Źródło komentarza: Paweł, Sławno: Szukam miłości, bo samemu smutno
Reklama
Reklama