Gmina Sławno: uznany za winnego!

  • 17.02.2020, 22:08 (aktualizacja 17.02.2020, 22:24)
  • Obserwator Lokalny
Gmina Sławno: uznany za winnego!

Sołtys i radny z Warszkowa, bliski współpracownik wójta Ryszarda Stachowiaka (w tej sprawie nie współpracował), został uznany winnym umyślnego uszkodzenia elementu samochodu pracownika sławieńskiego WiK-u.

Wyrok nakazowy wydał Sąd Rejonowy w Sławnie. Do incydentu doszło 20 grudnia ubiegłego roku przed świetlicą w Warszkowie, gdy pracownik WiK-u, wykonując służbowe czynności, próbował ustalić przyczyny awarii sieci kanalizacyjnej. Wtedy został zaatakowany przez sołtysa, który wyrwał i zabrał tablicę rejestracyjną z samochodu pracownika WiK-u (została odzyskana później).

Wniosek o ukaranie złożyła policja, która zawęziła postępowanie do uszkodzenia mienia. Sprawę błyskawicznie skierowano do sądu, który równie szybko wydał postanowienie.

Obwiniony został ukarany karą nagany. Ma zwrócić 20 zł za uszkodzone mienie oraz teoretycznie zapłacić 50 zł kosztów postępowania.

Dlaczego teoretycznie? W wyroku jest sformułowanie: (sąd) zasądza od obwinionego (…) na rzecz Skarbu Państwa koszty postępowania (…) i nie wymierza mu opłaty.

Postanowienie nie jest prawomocne. Strony, w ciągu 7 dni mogą złożyć sprzeciw od niego. Wtedy wyrok nakazowy straci moc, a sprawa będzie podlegać rozpoznaniu na zasadach ogólnych.

Być może wtedy zostanie w pełni zostanie wyjaśnione, jak doszło do zdarzenia, w którym poszkodowany został, wykonujący służbowe czynności, pracownik samorządowego przedsiębiorstwa.

Mieczysław Siwiec

PS. I co Pan na to, Panie Wójcie? Pamięta Pan, oskarżenia pod moim i gazety adresem podczas styczniowej sesji Rady Gminy Sławno?

loadingŁaduję odtwarzacz...

W sprawie tej jest także kilka pytań do policjantów prowadzących postępowanie. Więcej w wydaniu papierowym.         Mieczysław Siwiec

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

remik
remik 20.02.2020, 16:10
Trzeba zrobić referendum, zebrać głosy o utracie zaufania do sołtysa i radnego. Dlaczego wyrok nie dotyczył również wprowadzenia policji w błąd, bo przecież podobno on znalazł tą tablicę.
gość
gość 19.02.2020, 13:31
dzisiaj oglądałam sesję rady gminy i to dopiero był show ponownie wybrano na stanowisko przewodniczącego rady Hołowatą pupilkę wójta,zaś na zastępcę Łukasza Wacha ktory utworzył klub radnych a potem odwrócił się od nich w zamian za stanowisko wiceprzewodniczącego,oj nieładnie panie Wach tak za plecami robi tylko sprzedawczyk,ale może już nie długo rolę się odwrócą.Pozdrawiam Panów Marka,Przemka i cały klub radnych,nie dajcie się panowie ,walczcie do końca.
gość
gość 19.02.2020, 07:42
ciekawe czy pan wójt ma honor i wpłaci pieniądze na hospicjum czy będzie się odwoływał do sądu i czy przeprosi pana redaktora gazety obserwator
gość
gość 19.02.2020, 07:22
ja cieszę że wreszcie sołtys został ukarany bo już wiele mu się upiekło ,on ma dużo na swoim koncie ale ludzie nie chcą mówić bo on jest mściwy i bezkarny ,dobrze mu pod skrzydłami pana wójta
Haha
Haha 18.02.2020, 19:20
Powyżej jest sygnatura akt, w której widoczne jest „W”, czyli wykroczenie ! Skoro wykroczenie to art. 124 KW :) A wyrok nakazowy wydaje się, gdy wina oraz okoliczności nie ulegaja wątpliwości ! Także jak dla mnie obojętne czy to przestępstwo czy wykroczenie, najważniejsze że pan sołtys został ukarany i jestem ciekawy co teraz będą mówić obrońcy tego pana !
Karol
Karol 18.02.2020, 20:35
Dlaczego tylko jest brane pod uwagę to że zniszczył element samochodu????Z relacji świadków wynika że był agresywny wobec pracownika WiK i w dodatku pod wpływem alkoholu.W tej sytuacji policja powinna przebadać alkomatem.O co tu chodzi?????
ha
ha 19.02.2020, 10:56
Prawdą jest, że przy takim zdarzeniu policja ma obowiązek przepadania alkomatem. Było zniszczenie mienia, pracownik skarżył się też że atak, także duże zaniedbanie policjantów od razu widoczne. Jako że pan sołtys nie przyjął mandatu, trafiło to do sądu. Zapewne w zgłoszeniu, notatce nie było mowy o ataku, bo pan sołtys ma nad sobą aniołów stróży. Niektórzy w życiu mają szczęście!
Karol
Karol 19.02.2020, 16:31
Czyli dalej będzie robił to co robił do tej pory🙁To jego drugi wyrok i dalej pozostaje Sołtysem/ Radnym🙁Teraz jeszcze bardziej będzie panoszył się i śmiał ludziom w twarz.Masakra!!!
leon
leon 18.02.2020, 17:46
Panie wójcie panie radny przepraszamy ...zaraz chwilka przecież jednak okazało się ,że pan Szach jest winny i co teraz panie wójcie ?jakies dwa trzy tysiące na caritas ? to kolejna sprawa pana Szacha przegrana w sądzie i żadnej reakcji ze strony innych radnych a przede wszystkim Rysia . Panowie kota ogonem odwrócić chcą ...Szanel zły Konwerski jeszcze gorszy ..tylko o tych panach nie piszą w gazetach , ale za to są nie wygodni dla wójta i paczki. I kto tu gminie wstyd przynosi ?zapowiada się ciekawa sesja , ale cóż napluj świni w oczy to powie ze deszcz pada .Znając wójta to pewnie od wyroku by sie odwoływał bo lubi sprawy w sądzie ;)
W
W 18.02.2020, 16:56
Pytanko małe. Czy to jest wykroczenie czy umyslne przestepstwo? Z jakiego artykulu ten wyrok? Bo jesli wykroczenie to dalej radnym chyba moze byc.
PO
PO 18.02.2020, 13:45
To cyrk a nie wyrok ile ludzi zajmowalo sie ta sprawa z naszych podatkow utrzymujemy ich a oni nic nie robia udaja ze pracuja
barbara41
barbara41 18.02.2020, 13:19
jestem też za tym żeby takiego radnego wykluczyć z rady ,bo nie wiadomo do czego jest jeszcze zdolny ,dosyć jego panoszenia, na taczkę z nim.Jaki on przykład daje innym radnym i sołtysom tak nie może być.
Mieszkaniec warszkowa
Mieszkaniec warszkowa 18.02.2020, 11:40
Raz ten pan sołtys miał aferę z klubem pilkarskim ucichło, były jeszcze inne tez ucichły, dla czego ten Pan dalej jest radnym i sołtysem, jak by to byl ktoś inny to pierwszy by wstał na sesji i powiedział ze by ten ktoś zrezygnował z tych funkcji bo psuje im renomę.
gość
gość 25.02.2020, 14:17
ma pan rację jestem za tym żeby wywalić go z radnego i sołtysa bo on sam tego nie zrobi ,brak u niego honoru,
Nowy
Nowy 18.02.2020, 11:06
Sołtys z wyrokiem? Powinien zostac usuniety z tej funkcji, koniecznie!!!
Nowa
Nowa 18.02.2020, 11:53
Sołtys i radny w jedynym. Oczywiście że powinien być usunięty bez dwóch zdań!!
janina11
janina11 18.02.2020, 10:38
nareszcie ręka sprawiedliwości dosięgnęła sołtysa z warszkowa i otworzy oczy panu wójtowi na zachowanie radnego i soltysa,Panie wójcie jeszcze pan się przekona co potrafi pan sołtys .myślę też ze przeprosi pan Pana redaktora z obserwatora i zamiast niego wpłaci pan sam ze swojej kieszeni na hospicjum ponadto,zachowanie pana radnego przynosi hańbę całej radzie gminy.
Nowa
Nowa 17.02.2020, 23:36
Ale wstyd dla gminy ciekawe co na to wójt gminy. To tego pana z wyrokiem powinno usunąć się z pelnionych funkcji a nie czepiać się niewinnych ludzi. Aż wsyd mieszkać w takiej gminie. Nienawiść i zazdrośc między wsiami gminy Sławno jest porazajaca. Ciekawe dlaczego tak się dzieje kto tak wioski, ludzi dzieli hmmm.... Wstyd!
Miotacz
Miotacz 18.02.2020, 08:59
No ten Stachow*ak
Gość
Gość 17.02.2020, 22:28
Heh. Wyszło śmiesznie. Jest wyrok, a więc była wina i naganne zachowanie. Chyba o naruszenie dobrego imienia Gminy nie do Sławna trzeba się udać z wnioskiem, a do Warszkowa. Heh.
Ktoś
Ktoś 18.02.2020, 06:40
Jest wyrok czarno na białym i jak myślicie co Pan Wójt z tym zrobi?Jutro sesja to może ludzie z Warszkowa przynajmniej Ci którzy "nie boją się " wypowiadać zrobią coś z tym wszystkim bo aż czlowiek gotuje się w sobie jak widzi co dzieje się.Panie Redaktorze odpowiedź Pana Wójta będzie tak sformułowana żeby wyszło po jego myśli.

Pozostałe