Uczniowski Klub Sportowy Niesłyszących „SPRINT” zakończył swoją działalność.

  • 15.03.2020, 17:58
  • AL
Uczniowski Klub Sportowy Niesłyszących „SPRINT” zakończył swoją działalność. Zawodnicy na Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy. Pierwsza z prawej u dołu trenerka Renata Pietruszka

Ostatnio dowiedzieliśmy się o zakończeniu działalności klubu sportowego SPRINT działającego przy Ośrodku Szkolno Wychowawczym dla Dzieci Głuchych w Sławnie.
- Niestety w imieniu Zarządu Klubu muszę z żalem poinformować, że po 23 latach nieprzerwanej działalności z dniem 3 stycznia 2020 roku Uczniowski Klub Sportowy Niesłyszących „SPRINT” zakończył swoją działalność. 
Czy możesz nam przybliżyć na czym polegała działalność klubu?
- Przez te wszystkie lata naszymi członkami było 130 dzieci i młodzieży z wadą słuchu oraz kilkunastu nauczycieli, którzy nieprzerwanie wspomagali działaczy i instruktorów w rozwoju psychomotorycznym i społecznym młodych zawodników. Nasz klub działał przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej (na początku działalności był to ośrodek tylko dla osób z wadą słuchu). 
Jakie sekcje działały w Ośrodku?
- Przez 23 lata rozwijaliśmy zdolności motoryczne zawodników w sekcjach: turystycznej (instruktor Arek Olesiejuk), warcabowej (instruktor Dariusz Ożarowski), badmintona (instruktor  Renata Pietruszka), piłki nożnej (instruktor Andrzej Król), tenisa stołowego (instruktor Zenona Glanc i Renata Pietruszka) oraz lekkoatletyki (trener p.Renata Pietruszka).  
Jak dobrze pamiętam na przestrzeni tych lat odnosiliście spore sukcesy...
- W każdej z tych sekcji nasza młodzież osiągała wiele sukcesów zarówno na zawodach dla niesłyszących jak i dla pełnosprawnych zawodników. Ciężko policzyć te wszystkie medale i wyróżnienia, które zdobywali nasi zawodnicy. Na pewno było ich kilkaset we wszystkich Mistrzostwach Polski dla Niesłyszących.  Zdolności naszych zawodników były również przepustką do powołania na Mistrzostwa Europy Głuchych w Lekkoatletyce, Mistrzostwa Świata Głuchych w Lekkoatletyce, Igrzyska Olimpijskie Głuchych, gdzie młodzi sportowcy zdobyli 27 medali (6 złotych, 8 srebrnych, 13 brązowych). Dzięki bardzo dobrym wynikom sportowym nasi sportowcy otrzymywali wyróżnienia, stypendia  z Urzędów Gmin, Urzędów Miast, Starostw Powiatowych oraz Ministerstwa Sportu. Byliśmy organizatorami Mistrzostw Polski Niesłyszących w Biegach Przełajowych i Biegach na Orientację. 
Mieliście również poważne wsparcie ze strony dyrekcji i nauczycieli  Ośrodka oraz instytucji i przedsiębiorstw...
- Przez te wszystkie lata mieliśmy ogromne wsparcie - niestety nieżyjącego już Dyrektora Ośrodka Krzysztofa Galika, który był obecny przy tworzeniu klubu i to on wymyślił nazwę „SPRINT”. Mieliśmy też dużą grupę wsparcia w gronie nauczycieli Ośrodka i rodziców naszych zawodników, którym w imieniu Zarządu bardzo dziękuję za cierpliwość i pomoc w naszych działaniach. Mogliśmy również w sytuacjach awaryjnych liczyć na nasze lokalne przedsiębiorstwa i instytucje, które odpowiadały pozytywnie na nasz apel o wsparcie, którym w imieniu Zarządu  serdeczne dziękuję  za pomoc i  zrozumienie. 
Na wyróżnienie zasługują również sami zawodnicy...
- Nie byłoby tych sukcesów oczywiście bez naszych zawodników, których pokolenia zmieniały się w klubie, ale jedno pozostało niezmienne - trenowali i starali się uzyskiwać jak najlepsze rezultaty. W imieniu Zarządu gratuluję wszystkim wyników i dziękuję za ogromną pracę, dzięki której nasza instruktorska pasja  zyskała wiele pozytywnych emocji i była fajnym dodatkiem do pracy nauczyciela w Ośrodku. 
Dziękuję za rozmowę
Z trenerką Renatą Pietruszką, sekretarzem klubu i trenerem lekkoatletyki klubu rozmawiał Andrzej Lauren

AL

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe