Wrześnica: Wieczornica patriotyczna

  • 12.11.2018, 08:41
  • Obserwator Lokalny
Wrześnica: Wieczornica patriotyczna
„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” ~ Józef Piłsudski

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej we Wrześnicy uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowując wieczornicę patriotyczną pn. Droga do Niepodległości.
Uroczystość odbyła się 7 listopada w godzinach popołudniowych i miała charakter środowiskowy. Z zaproszenia skorzystało wielu gości oraz liczne grono rodziców i mieszkańców okolicznych miejscowości. Przygotowana inscenizacja przypomniała współczesnemu pokoleniu, jak trudna była droga Polaków do odzyskania niepodległości i jak wielu ofiar wymagała. Ukazała trud, często bratobójczej walki z czasów zaborów.
Uczniowie zachwycili widzów zarówno formą przedstawienia, jak i stosownymi strojami i rekwizytami. Całość uzupełniała trafnie dobrana muzyka – pieśni legionowe oraz utwory o wolności i ojczyźnie – wykonywane przez chór szkolny i absolwentki szkoły.
Zgromadzonej publiczności bardzo spodobało się widowisko, artyści bisowali i zostali nagrodzeni owacją na stojąco, a u niektórych widzów wzruszenie wywołało nawet łzy.

 

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe