Darłowo: Maseczki dla mieszkańców. Otrzymasz je bez wychodzenia z domu

  • 03.04.2020, 22:37
  • Obserwator Lokalny
Darłowo: Maseczki dla mieszkańców. Otrzymasz je bez wychodzenia z domu

Miasto Darłowo złożyło zamówienie u różnych dostawców łącznie na 17 tysięcy maseczek ochronnych. Dostawy realizowane są w

różnym czasie.

W piątek 3 kwietnia do miasta dotarła większa partia – 3 tysiące maseczek wielokrotnego  użytku.

 

Pierwsze maseczki dotarły do Darłowa już ponad tydzień temu i od razu były rozdane pracownikom służb, seniorom, pracownikom sklepów. Sukcesywnie do Urzędu Miejskiego w Darłowie dostarczane są kolejne partie zamówień.

Plan dla Darłowa jest niezmienny. Maseczki dostarczone będą mieszkańcom, w dodatku nikt nie będzie musiał się po nie fatygować, trafią bezpośrednio do domów lub miejsc pracy. W piątek 3 kwietnia w darłowskim ratuszu rozdzielano partię 3 tysięcy maseczek wielokrotnego użytku. Mieszkańcom dostarczą je strażnicy miejscy, pracownicy MPGK, przekażą je również zarządcy wspólnot.

- Łącznie do miasta dotrze kilkanaście tysięcy maseczek. Nie trzeba będzie nigdzie po nie chodzić. Jesteśmy konsekwentni, mówimy: zostań w domu. Miasto zajmie się tym, żeby mieszkańcy otrzymali maseczki prosto do swoich domów – informuje Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa.

Burmistrz Darłowa jest również w stałym kontakcie z prezydentem Koszalina. Dzięki temu miasto Darłowo dołączy do dużego zamówienia na sprowadzenie maseczek antywirusowych najwyższej jakości bezpośrednio z Chin. Do Darłowa w ten sposób dotrą wkrótce kolejne 3 tysiące maseczek i 300 kombinezonów ochronnych.

Warto dodać, że w Darłowie ruszyła też akcja szycia maseczek prowadzona przez Darłowskie Centrum Wolontariatu. W akcję pod hasłem „Królowe szycia”  włączył się darłowski samorząd, zgłosiło się już kilkudziesięciu chętnych, którzy będą szyć maseczki i przybywa kolejnych.  - Wspólnymi siłami, DCW, Miasto Darłowo, DOK i jak się właśnie okazało Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Pieszczu wspomogła nas dużą kwotą na materiały! – informują organizatorzy akcji,

Osoby chętne do szycia maseczek ochronnych w zaciszu własnego domu mogą dzwonić pod numer tel. 797 342 113 (pon-pt 13:00-17:00).

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe