Malechowo: uparty radny dąży do celu

  • 03.04.2020, 23:25 (aktualizacja 03.04.2020, 23:31)
  • Obserwator Lokalny
Malechowo: uparty radny dąży do celu

Powiatowy radny Kazimierz Szewczuk z Malechowa uparł się, że pomoże sławieńskiemu szpitalowi powiatowemu. Z jego inicjatywy, w grudniu 2017 r. powstała Fundacja Samorządowców i Przyjaciół Ziemi Sławieńskiej „Sława”. Przez trzy lata działania Fundacja sukcesywnie wspomaga szpital. M.in. zakupiła drobny sprzęt użytkowany teraz na szpitalnych oddziałach (np. materace).

Jednym z pomysłów radnego Szewczuka jest zbieranie nakrętek z butelek PET. Uzbierał ich cała górę. Łącznie 2 tony! Na zdjęciach moment, przed tym, jak firma recylkingowa odbierze nakrętki. Dochód ze zbiórki zostanie przekazany na potrzeby szpitala.

- Przede wszystkim chciałbym podziękować ludziom dobrej woli za zaangażowanie w akcję zbierania nakrętek, bo przecież każda ofiarowana kwota przyczynia się do poprawy funkcjonowania naszego szpitala – mówi Kazimierz Szewczuk, który do tej pory nakrętki zbierał w Starostwie Powiatowym w Sławnie, w Urzędzie Miasta Sławno oraz na stacji paliw Rolmasz.

Aktywnie, w akcji pomaga mu też Wiesław Rosiński – przewodniczący Rady Gminy Malechowo (na zdjęciach poniżej). Brawo... Mieczysław Siwiec

Więcej o akcjach Fundacji założonej przez Kazimierza Szewczuka w wydaniu papierowym Obserwatora Lokalnego 8 kwietnia 2020 r.

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ania z NL
Ania z NL 07.04.2020, 15:49
Taki Pan wójtem, a gmina miodem i mlekiem płynąca.
Piękna inciatywa. Każdy w domu może zbierać nakrętki, wiadomo do kogo można je podrzucić - a wszystko w imię słusznej idei. Serdeczne pozdrowienia. Wszystkim życzę zdrówka!
Boruta
Boruta 06.04.2020, 15:43
Brawo dla tego Pana

Pozostałe