Sławno: Kolejne maseczki uszyte. Część przekazano sprzedawcom sklepów.

  • 04.04.2020, 11:27 (aktualizacja 04.04.2020, 12:26)
  • Obserwator Lokalny
Sławno: Kolejne maseczki uszyte. Część przekazano sprzedawcom sklepów.

1334 sztuki maseczek ochronnych udało się uszyć mieszkańcom Sławna zaangażowanych w akcję charytatywną zapoczątkowaną przez radną Ewelinę Małgorzatę Stach. Praca aż pali im się w dłoniach, a Pani Ewelina o działaniach na bieżąco informuje na swoim profilu Facebook:

W tym tygodniu bardzo dużo dobrego się działo, choć tydzień się jeszcze nie skończył. Ile już mamy maseczek?? Dokładnie 1334 sztuki‼‼ to naprawdę niesamowite. Codziennie mam mnóstwo telefonów i wiadomości od Was. Pytacie jak pomóc, co przywieźć, co kupić, czego jeszcze potrzeba... to naprawdę wzruszające, że w zaledwie tydzień czasu stworzyliśmy grupę, gdzie nie jestem w stanie wszystkich z osobna wymienić . Bardzo dziękuję Wam wszystkim za tą wspaniałą pomoc. Maseczki są codziennie przekazywane do osób, które najbardziej jej potrzebują i są na tzw.pierwszej linii. Trafiły już do przychodni lekarskich, do Pani Paczkowskiej i Pana Radzika, do sklepów, do ratowników medycznych i do osób zajmujących się transportem sanitarnym. Dodatkowo dziewczyny z Żukowa wsparły maseczkami strażaków z Janiewic, Gwiazdowa i Żukowa, bo jak wiecie, działamy też na terenie naszego powiatu. Do ratowników medycznych udało mi się także zorganizować przyłbice. Otrzymali dzisiaj 20 szt, a wszystko to dzięki Robertowi Berezowskiemu, który pomógł mi w tym przedsięwzięciu, za co serdecznie dziękuję w imieniu swoim i ratowników. Przyłbice wydrukowała nam Politechnika Koszalińska, która bezpłatnie przekazała je do Sławna. Ukłony dla Was kochani sąsiedzi. Podziękować muszę tez koniecznie radnemu Adamowi Poprawskiemu, który pomaga mi logistycznie i żadnej zarazy się nie boi. A ja pomagam też w szyciu, choć wcześniej nigdy tego nie robiłam i wiecie co?? Udało mi się uszyć już 14 maseczek. Robota wre w całym Sławnie i nie tylko.

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (16)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dżuma
Dżuma 07.04.2020, 16:42
Większość miast daje obywatelom maseczki za darmo, w skrzynkę pocztową... Co jest ze Sławnem... Tyle pieniędzy jest przeznaczone na wybory a w szpitalach brakuje podst środków ochrony, apteki zbierają żniwa na ***ch kt podrożały z 2,50 na 12 zł... Co ze Sławnem, co tu się dzieje... Jeżeli nie zadbacie o nasze bezpieczeństwo, to kto na was będzie głosował... Wy? Myślicie ze bogatych to uchroni? Żaden ksiądz, żaden polityk, żaden businesman nie jest bezpieczny.... W końcu nastał czas kiedy możemy być równi...

Pozostałe