Powiat sławieński: Decydujesz, pomagamy!

  • 13.11.2018, 14:54 (aktualizacja 13.11.2018, 15:03)
  • Obserwator Lokalny
Powiat sławieński: Decydujesz, pomagamy!

Trwa V edycja programu społecznego Decydujesz, pomagamy w województwie zachodniopomorskim!

Wszyscy aktywni mieszkańcy, instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe z województwa zachodniopomorskiego do 18 listopada mają szansę na zgłoszenie pomysłów na inicjatywy społeczne w swoim regionie. Na ich realizację mogą zdobyć granty o łącznej sumie 1 125 000 złotych.
Program „Decydujesz, pomagamy” wspiera lokalne społeczności w realizacji projektów na rzecz ich bliskiego otoczenia. W IV edycji programu w województwie zachodniopomorskim, wsparcie otrzymało 12 inicjatyw. Zdobyte środki, na łączną sumę 36000 zł zostały przeznaczone na pozytywną zmianę najbliższej okolicy.

Wy decydujecie, my pomagamy!
 - Na potrzeby programu podzieliliśmy Polskę na 125 mikroregionów. W każdym z nich występują potrzeby społeczne, dlatego już po raz piąty wychodzimy im naprzeciw. Dzięki „Decydujesz, pomagamy” dostrzegamy różnorodne potrzeby Polaków i z całych sił staramy się ich wesprzeć - to niesamowite jak wiele pomysłów na lokalne działania mają mieszkańcy naszego kraju. Cieszymy się, że stanowimy dla nich realną pomoc – mówi Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, partnera merytorycznego programu.

Zaangażowani w życie lokalne mieszkańcy mogą, do 18 listopada 2018 roku, zgłaszać swój pomysł społeczny w ramach V edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W każdym z mikroregionów grantami w wysokości 5000, 3000 i 1000 złotych zostaną narodzone najciekawsze inicjatywy. Wnioski można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.tesco.pl/pomagamy.

Mieszkańcy, dzięki otrzymanym grantom, mogą wprowadzić znaczące zmiany w swoim najbliższym otoczeniu. Tematyka zgłaszanych projektów jest dowolna, może dotyczyć zarówno edukacji, promocji zdrowia, jak działań na rzecz środowiska czy niemarnowania żywności.
Spośród zgłoszonych pomysłów, w każdym z mikroregionów, Komisja Granowa wybierze po trzy projekty, które przejdą do następnego etapu. W praktyce każda organizacja, która dojdzie do etapu głosowania, zwycięży, jednak to liczba głosów, oddanych przez klientów Tesco, przesądzi o wartości grantu.
Dotychczas Tesco, wraz z Fundacją Tesco wsparło 815 lokalnych inicjatyw, przekazując ponad 3 mln złotych organizacjom społecznym.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy

Obserwator Lokalny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe