#NiezbędnikSeniora - Wspólna akcja Ministerstwa Rodziny i Głosu Seniora

  • 17.04.2020, 10:28
  • Obserwator Lokalny
#NiezbędnikSeniora - Wspólna akcja Ministerstwa Rodziny i Głosu Seniora

Akcja #Niezbędnik Seniora to wspólna akcja Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Głosu Seniora skierowana do osób starszych.
Celem akcji jest popularyzacja wśród seniorów wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i ograniczeniach wprowadzonych ze względu na pandemię koronawirusa.
- Zdrowie i życie Polaków jest najważniejsze. Szczególną uwagę zwracamy na osoby starsze – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
- Popieramy i wspieramy działania informacyjne rządu, gdyż wiemy że rzetelna i wiarygodna informacja jest teraz seniorom bardzo potrzebna, zwiększy to ich poczucie bezpieczeństwa i wewnętrznego spokoju - dodaje Prezes oraz Redaktor Naczelny Głosu Seniora - Łukasz Salwarowski.

Wspólna akcja w mediach społecznościowych
Pod hasztagiem #NiezbędnikSeniora Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Głosem Seniora będzie publikować w mediach społecznościowych treści przydatne dla osób starszych. Będą to informacje praktyczne, dotyczące np. wypłat rent i emerytur, informacje na temat orzecznictwa i świadczeń dla osób niepełnosprawnych. W trosce o kondycję psychiczną i emocjonalną seniorów, publikowane będą również materiały, dzięki którym osoba starsza będzie mogła przeprowadzić trening pamięci, czy poćwiczyć fizycznie w domu. Sytuacja, w jakiej znaleźliśmy się w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, jest wyjątkowa.
- Zachowanie przez osoby starsze aktywności umysłowej, fizycznej, szczególnie w ostatnich tygodniach, może być kluczem do ich niezależności, do utrzymania jakości życia. Nie zapominajmy też o tym, jaki ważne w obecnej sytuacji jest również wsparcie emocjonalne osób starszych, jak ważna może dla nich być rozmowa z drugim człowiekiem. – dodaje minister Maląg.

Niezbędnik Seniora już w najnowszym numerze Głosu Seniora
W najbliższym wydaniu Głosu Seniora, Czytelnicy będą mogli znaleźć specjalną wkładkę, która powstała we współpracy MRPiPS, Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Głosu Seniora. Plakat ten będzie zawierał informacje skierowane do seniorów dotyczące rozszerzonych zasad bezpieczeństwa podczas epidemii. Znajdą się w nim również porady, w jaki sposób osoba starsza może dbać o swoją higienę, dobry nastrój i sprawność fizyczną . W treści plakatu znajdzie się specjalne pole przeznaczone do wpisania niezbędnych informacji na temat swojego stanu zdrowia czy kontaktów do osób najbliższych.

 

Więcej informacji na https://glosseniora.pl/2020/04/16/niezbednikseniora-wspolna-akcja-ministerstwa-rodziny-i-glosu-seniora/

oraz https://www.gov.pl/web/rodzina/niezbednikseniora-wspolna-akcja-ministerstwa-rodziny-i-glosu-seniora

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe