Urząd Morski w Słupsku przestał istnieć

  • 18.04.2020, 10:00
  • L. Walkiewicz
Urząd Morski w Słupsku przestał istnieć

Z dniem 1 kwietnia 2020 r. na podstawie rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 15 stycznia 2020 r. w sprawie zniesienia Urzędu Morskiego w Słupsku (Dz. Urz. MGMiŻŚ poz. 91), Urząd Morski w Słupsku, został oficjalnie zlikwidowany.
Jego kompetencje przejęły Urzędy Morskie w Gdyni i Szczecinie. Zadania na obszarze obejmującym morskie wody wewnętrzne, morze terytorialne, strefę przyległą, wyłączną strefę ekonomiczną, morskie porty i przystanie oraz pas nadbrzeżny od linii wyznaczonej, na obszarach morskich, przebiegiem południka 16°41′56,70′′ długości geograficznej wschodniej, a następnie granicą województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego, do zachodniej granicy państwa przejął Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie.
Teren i kompetencje Urzędu Morskiego w Słupsku podzielono (w przybliżeniu) na dwie części: Obszar na wschód od Ustki przejmuje Urząd Morski w Gdyni, a obszar na zachód od Ustki przejmuje Urząd Morski w Szczecinie. Ustka należy do kompetencji Urzędu Morskiego w Gdyni. W Słupsku utworzone zostaną: Delegatura Urzędu Morskiego w Gdyni, znajdować się będzie na ulicy Niemcewicza 15A i Oddział Urzędu Morskiego w Szczecinie, znajdować się będzie na ulicy Sienkiewicza 18.
Jednak wszyscy zainteresowani, zarówno osoby fizyczne, prawne i inne podmioty, które współpracowały z Urzędem Morskim w Słupsku powinny kontaktować się obecnie z Urzędem Morskim w Szczecinie, który znajduje się na placu Stefana Batorego 4. Telefon centrali: +48 (91) 44 03 319.
Urząd Morski w Szczecinie informuje, że w dotychczasowej siedzibie Urzędu Morskiego w Słupsku znajduje się biuro podawcze Urzędu Morskiego w Szczecinie. Jednakże, wobec ogłoszenia stanu epidemii i wprowadzenia szeregu obostrzeń informujemy, że załatwianie spraw w Urzędzie, poza niezbędnymi (np. dokumenty marynarzy), może być realizowane tylko w formie telefonicznej, poprzez platformę ePUAP oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej. Nie jest możliwe osobiste składanie dokumentów do kancelarii Urzędu (biura podawczego w Słupsku) .

L. Walkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe