Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 lipca 2026 10:30
Przeczytaj!
Reklama

Gmina Malechowo: 40 laptopów dla uczniów

Podziel się
Oceń

40 laptopów trafi do gminy Malechowo. Na początek, pod koniec tygodnia, będzie to 20 laptopów - wszystko to celem wsparcia szkół w prowadzeniu lekcji w formie zdalnej. Pozostałych 20 sztuk dostarczonych zostanie do końca kwietnia.
Gmina otrzymała dofinansowanie w ramach środków unijnych z programu „Zdalna szkoła” w kwocie 60 tys. zł i dzięki temu zakupionych zostało łącznie 40 laptopów wraz z oprogramowaniem. Laptopy już przyjechały z Danii, a po dezynfekcji zostało do nich wgrane oprogramowanie.

"Po odbiorze przekażemy je naszym czterem szkołom. Te oddadzą je w użyczenie uczniom, którzy nie mają dostępu do sprzętu komputerowego, a przez to ich praca obecnie jest bardzo utrudniona" - mówi wójt Radosław Nowakowski.

Laptopy trafią do osób, które wymagają wsparcia zgodnie z sugestiami i wskazaniami wychowawców z poszczególnych szkół. Po zakończeniu nauki w formie zdalnej, sprzęt wróci do szkół i będzie służyć wszystkim uczniom oraz ich nauczycielom.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Paweł Treść komentarza: Teraz szwagier franka będzie pilnował wszystkich inwestycji w mieście to możemy spać spokojnie. Data dodania komentarza: 23.07.2026, 15:48 Źródło komentarza: Sławno Podpisano umowę na przebudowę placu Wyszyńskiego Autor komentarza: DOMINIK K Treść komentarza: Osobę poszkodowaną w wypadku lub rodzinę proszę o kontakt - przekażę przydatne informacje tel. 783 - 903 - 941 Data dodania komentarza: 22.07.2026, 11:34 Źródło komentarza: Drozdowo: Motocyklista zderzył się z samochodem Autor komentarza: DOMINIK Treść komentarza: Osobę poszkodowaną w wypadku lub rodzinę proszę o kontakt - przekażę przydatne informacje tel. 783 - 903 - 941 Data dodania komentarza: 22.07.2026, 11:32 Źródło komentarza: Drozdowo: Motocyklista zderzył się z samochodem Autor komentarza: Bob Treść komentarza: Żeby nie bylo tak jak z placem targowym, mieli budować, miały być kary , i co się dzieje ? Nic Tyle ze utwardzili z boku , a główny plac się sypie w centrum miasta. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 17:00 Źródło komentarza: Sławno Podpisano umowę na przebudowę placu Wyszyńskiego Autor komentarza: Tutejszy Treść komentarza: Kiedy koniec robót? I jaka kara umowna wpisana do umowy za opóźnienia? Data dodania komentarza: 20.07.2026, 18:46 Źródło komentarza: Sławno Podpisano umowę na przebudowę placu Wyszyńskiego Autor komentarza: Obserwator lojalny Treść komentarza: Syn radnej to trzeba o tym artykuł napisać. Oczywiści w tym przypadku policja będzie miała 100% skuteczność, o czym zapewne też pojawi się artykuł. Normalnie po ludzku współczuję, że spotkało to Pani syna,ale cała sytuacja z podkreślaniem w pierwszym zdaniu "syn radnej Sejmiku..." delikatnie mówiąc jest żałosne Data dodania komentarza: 19.07.2026, 21:33 Źródło komentarza: Poszukiwani świadkowie wypadku
Reklama
Reklama