Darłowo wycofuje się z podwyżek czynszu

  • 23.04.2020, 12:11
  • Obserwator Lokalny
Darłowo wycofuje się z podwyżek czynszu

W związku z trudną sytuacją związaną z epidemią koronawirusa, burmistrz Darłowa anulował podwyżkę czynszu za mieszkania komunalne.
Podstawowa stawka czynszu za 1 metr kwadratowy powierzchni użytkowej lokalu komunalnego w Darłowie miała wzrosnąć z 7,14 zł do 8,96 zł, czyli o ponad 25%. Podwyżka miała wejść w życie 1 czerwca 2020 i miała przynieść miesięczny wzrost wpływów do kasy Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych na poziomie 23 tysięcy złotych. Wzrosnąć miały też stawki za wynajmowanie komórek. Zarządzenia zostały podpisane 7 stycznia przez burmistrza miasta, a informacja trafiła już do mieszkańców.
- W związku z epidemią koronawirusa wszyscy znaleźliśmy się w ciężkiej sytuacji, również finansowej. Podjąłem trudną z punktu widzenia budżetu miasta, ale wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców decyzję o wstrzymaniu podwyżki – mówi burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz.
Stawki czynszów w Darłowie pozostają więc na dotychczasowym poziomie. To oznacza, że zaplanowane wpływy do budżetu miasta z tytułu najmu będą mniejsze w tym roku o około 150 tysięcy złotych. W 2019 roku Miejski Zarząd Budynków Komunalnych w Darłowie dysponował w swoich zasobach 252 lokalami mieszkalnymi o łącznej powierzchni ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych, 76 lokalami socjalnymi o łącznej powierzchni ponad 2 tysięcy metrów kwadratowych, 14 lokalami użytkowymi, 246 komórkami i 2 garażami.

Obserwator Lokalny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gosia
Gosia 23.04.2020, 19:06
Cieszę się bardzo Tylko czy to prawda?

Pozostałe