Dzieci z Przedszkola w Malechowie uczciły Państwowe Święta Majowe

  • 06.05.2020, 10:09 (aktualizacja 06.05.2020, 10:11)
  • Obserwator Lokalny
Dzieci z Przedszkola w Malechowie uczciły Państwowe Święta Majowe
Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych rzeczy, poznawanie swojego środowiska, swojej miejscowości jako „Małej Ojczyzny” czy też wspólne celebrowanie świąt, w tym narodowych. Często myślimy, że przedszkolaki są jeszcze zbyt małe, by mówić im o patriotyzmie. Nic bardziej mylnego! Można w ciekawy i miły sposób rozwijać już u dzieci przedszkolnych miłość i szacunek dla własnego kraju.

Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości – 1 maja Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi RP, 3 – maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja.
Dzieci z Przedszkola w Malechowie poprzez nauczanie na odległość dzięki wspaniałej współpracy Nauczycieli z Rodzicami poznawały oraz utrwalały wiadomości o tym, jak wygląda flaga, godło oraz hymn naszego kraju, zapoznawały się z Naszą piękną Ojczyzną - Polską.
A wszystko to poprzez zabawę – wykonując kreatywne działania plastyczne, których efektem były piękne flagi, godła naszego kraju, poprzez słuchanie piosenek o Polsce, wierszy o tematyce patriotycznej, słuchanie legend o powstaniu Państwa Polskiego, jego stolicy - miasta Warszawy, poprzez zabawy w kodowanie, układanie puzzli, przedstawiających polskie symbole narodowe, polskie miasta itp.
Aktywności naszych przedszkolaków były zachwycające! Nauczyciele, dzięki bardzo dobrej wymianie informacji z Rodzicami poprzez stronę przedszkola oraz portale społecznościowe mogli obejrzeć i usłyszeć jak dzieci, już te najmłodsze, 3,4-letnie śpiewają hymn państwowy, zachowując przy tym właściwą postawę i powagę. Mogli posłuchać jak recytują „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Mogli popatrzeć na Małych Patriotów trzymających dumnie flagę Rzeczypospolitej Polskiej. To wzruszające ale zarazem motywujące nas, Nauczycieli, do dalszej pracy nad kształtowaniem w dzieciach uczucia miłości i przywiązania do własnego kraju oraz promowania polskich symboli narodowych.
Majowe Święta były dla nich wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

Opracowała: Danuta Sieklucka

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.obserwatorlokalny.pl z siedzibą w Sławnie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe