Darłowskie biblioteki przygotowują się do otwarcia

  • 08.05.2020, 10:00
  •  L. Walkiewicz
Darłowskie biblioteki przygotowują się do otwarcia

Miejska Biblioteka Publiczna (MBP)  im. Agnieszki Osieckiej w Darłowie oraz Filia w Darłówku zostanie otwarta w najbliższy poniedziałek 11 maja 2020.

Jak informuje Krystyna Krakowiak - dyrektorka MBP zgromadzono już odpowiednie środki do dezynfekcji i ochrony osobistej  dla pracowników biblioteki, ustawiono zasłonę z pleksi oddzielającą osoby wypożyczające od bibliotekarzy. Kończy się również przegląd i wykreślenie z ewidencji niektórych książek. Biblioteki, nadal obowiązuje szereg obostrzeń i nakazów, które muszą zostać wdrożone przed ich otwarciem. 
Przypominamy, że choć książki są papierowe, to ich okładki, na przykład lakierowane, są wykonane z tworzyw sztucznych i wirus na ich powierzchni pozostaje znacznie dłużej niż na papierze - informują lekarze specjaliści. Dlatego każda wypożyczona książka po oddaniu będzie musiała przejść dwutygodniową izolację (kwarantannę). W tym czasie, schowana zostanie w przygotowanej do tego skrzyni, pudle lub wydzielonym regale i nie będzie dostępna dla wypożyczających.

Z uwagi na epidemię koronawirusa do czasu jej odwołania miłośników książek  będą obowiązywać następujące  procedury.
1. Miejska Biblioteka będzie funkcjonowała wyłącznie w zakresie wypożyczeń i  zwrotów książek, zamykając tym samym wolny dostęp do półek oraz innych przestrzeni znajdujących się na terenie obiektu tj. czytelni, stanowisk komputerowych oraz toalet dla czytelników. Czytelnicy zobowiązani będą poruszać się jedynie w wyznaczonym obszarze.
2. Ze względów na bezpieczeństwo pracowników oraz użytkowników na terenie biblioteki w punkcie wypożyczeń i zwrotu książek może przebywać jedna osoba - czytelnik (nie licząc pracowników). Pozostali oczekujący zobowiązani są do przebywania na zewnątrz zachowując ogólnoprzyjęte zasady bezpieczeństwa,  zachowując wymagany dystans (odległości przynajmniej 2 metrów od siebie).
3. Czytelnik przebywający na terenie biblioteki zobowiązany jest to przestrzegania następujących zasad bezpieczeństwa:
- dezynfekcji rąk płynem odkażającym znajdującym się na stoliku w korytarzu biblioteki,  jeśli nie posiada rękawiczek jednorazowego użytku,
- noszenia maseczki ochronnej bądź innego zabezpieczenia osłaniającego nos i usta.
4. Pracownicy biblioteki wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawiczki jednorazowe, maseczki ochronne lub przyłbice, oddzieleni od czytelnika płytą pleksi.
5.  Zachęcamy czytelników aby zamówienia  na zbiory czytelnicze składali za pośrednictwem Internetu przez swoje konto on-line czytelnika bądź telefonicznie:

- Wypożyczalnia w Darłowie 94 314 2697 [email protected]

- Wypożyczalnia w Darłówku 94 314 2272 [email protected]

lub przez portal Facebook. Zamawiając w ten sposób książkę usprawniamy obsługę.

 7. Wszystkie wydarzenia kulturalne na czas trwania epidemii zostają odwołane.

 8. Godziny pracy bibliotek ulegają zmianie.

Biblioteka Darłowo czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 -12.00 i 13.00-16.00

Filia w Darłówku czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-11.00; 12.00- 14.00; 15.00-16.00 

Zarówno w Darłowie jak i w Darłówku wprowadza się przerwy techniczne. Mając na uwadze bezpieczeństwo zarówno pracowników jak i czytelników Biblioteki, zwracamy się z prośbą o przestrzeganie w/w procedur.

 L. Walkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe