Darłowo: Błękitna Flaga, pokazy i zabawa na plaży

  • 18.06.2020, 16:18
  • Obserwator Lokalny
Darłowo: Błękitna Flaga, pokazy i zabawa na plaży

Darłowo już po raz kolejny otrzymało certyfikat "Błękitna Flaga". Jest on przyznawany kąpieliskom i marinom działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

- Wyróżnienie obowiązuje tylko przez jeden sezon, co roku trzeba ponownie się o nie ubiegać i przechodzić rygorystyczne kontrole – mówi Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa. - Darłowo po raz kolejny udowadnia, że bezpieczeństwo stawia ponad Wszystko.
Wciągnięcie flagi i przekazanie certyfikatu odbyło się w obecności dzieci z darłowskiego „Przedszkola Przy Szkole”, Koordynatora Krajowego Programu BF - Jarosława Szczygła i darłowskich ratowników, którzy przedstawili pokaz ratownictwa wodnego przygotowany z zachowaniem wszelkich norm i obostrzeń wynikających z trwającej w Polsce pandemii koronawirusa COVID-19.

- Wydarzenie miało charakter informacyjny i edukacyjny – chcieliśmy pokazać prawidłowe zasady zachowania się nad wodą i odpowiedniego reagowania w chwili niebezpieczeństwa czy zagrożenia - mówi Waldemar Śmigielski - z darłowskiego ratusza.

Ratownicy zademonstrowali dwa przypadki postępowania: podczas ratowania osoby przytomnej oraz gdy ratowany zasłabł w wodzie. (sim)

Obserwator Lokalny

Zdjęcia (44)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe