Darłowo: Drużyna z SP 3 na III miejscu

  • 19.11.2018, 08:16
  • R. Kmiecik
Darłowo: Drużyna z SP 3 na III miejscu

13 listopada reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie zdobyła III miejsce w I Multimedialnym Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Walki Polaków o niepodległość i granice”.
Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 7 w Koszalinie pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Koszalina i senatora Rzeczypospolitej Polskiej Piotra Zientarskiego. Drużyna Darłowa w składzie: Dominika Byrwa, Mateusz Król, Jacek Wachowiak wystąpiła pod opieką Radosława Kmiecika.
Uczniowie w trakcie zaciętych zmagań musieli wykazać się ponadprzeciętną wiedzą dotyczącą historii Polski w latach 1772 - 1922. Członkowie wszystkich drużyn rozwiązywali indywidualnie test historyczny, a następnie zespołowo odpowiadali na pytania opisujące wydarzenia z okresu od rozbiorów Polski, poprzez walki o odzyskanie niepodległości do wyznaczenia granic państwa polskiego po I wojnie światowej. Reprezentacji szkoły gratulujemy zajęcia trzeciego miejsca na podium i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

R. Kmiecik
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe